Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā tiks atvērta Konfūcija klase

Trešdiena, 7. septembris, 2016
15. septembrī plkst. 14.00 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) ēkā Atbrīvošanas alejā 90 notiks Konfūcija klases atklāšanas svētki, kuros piedalīsies Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Huans Juns (Huang Yong), Latvijas Universitātes (LU) Konfūcija institūta Ķīnas puses direktors prof. Šan Cjuaņju (Shang Quanyu) un Latvijas puses direktors prof. Pēteris Pildegovičs, citu Latvijas izglītības iestāžu Konfūcija klašu pārstāvji un brīvprātīgie ķīniešu valodas skolotāji, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, Rēzeknes uzņēmēju biedrības pārstāvji, RTA rektors prof. Edmunds Teirumnieks, RTA administrācija, docētāji un studenti, Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas skolotāji un skolēni.

Līdz ar Ķīnas starptautisko kontaktu paplašināšanos visā pasaulē tiek atklāti Konfūcija institūti un Konfūcija klases, kuru mērķis ir attīstīt ķīniešu valodas mācīšanu  ārzemēs, kā arī sekmēt izglītības un kultūras sakarus starp Ķīnu un citām valstīm. 

Sadarbojoties ar LU Konfūcija institūtu, RTA Mūžizglītības centrā ķīniešu valodu ir iespējams apgūt no 2013. gada, valodas un kultūras kursus vada brīvprātīgie skolotāji no Ķīnas. Ar ĶTR Konfūcija institūtu galvenās pārvaldes “Haņbaņ” finansiālu atbalstu izveidotā Konfūcija klase sniegs jaunas iespējas ķīniešu valodas apguvē un Ķīnas kultūras iepazīšanā ne tikai ķīniešu valodas un kultūras kursu apmeklētājiem, bet arī plašākai sabiedrībai.

RTA Konfūcija klases atklāšanas programma 15.09.2016.

11.00 – 11.40

Tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas vēstnieku Latvijā Huanu Junu (Huang Yong)  RTA centrālajā ēkā  Atbrīvošanas alejā 115, 121. telpā.

11.40 – 12.40

Ekskursija pa RTA.

14.00 – 16.00

Konfūcija klases atklāšanas pasākums RTA ēkā Atbrīvošanas alejā 90.

16.00 – 17.00

Ekskursija pa Rēzekni.Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.