Viedais tekstils, robotu lokalizācija un stereoskopiski videomateriāli: nosaukti Latvijas studentu labākie bakalaura un maģistra darbi IT jomā

Piektdiena, 2. septembris, 2016
Pagājušonedēļ Latvijas Universitātes Fonds sadarbībā ar Latvijas vadošajiem IT uzņēmumiem Accenture Latviaun Exigen Services Latvianosauca Latvijas augstskolulabāko šogad izstrādāto bakalaura un maģistra darbu IT jomā autorus – Fondasadarbībā ar mecenātiem jau ceturto reizi rīkotā konkursa „ZIBIT” uzvarētājus.

Šogad konkursam ZIBIT 2016 astoņas Latvijas augstskolas pieteica savu studentu 20 bakalaura un 13 maģistra darbus. Darbu vērtēšanu veica Accenture Latvia un Exigen Services Latviaeksperti.

Labākie bakalaura darbi

 

Autors

Augstskola

Darba tēma

Darba vadītājs

1.

Krists Magons

Latvijas Universitāte

„Eliptisko līkņu kriptosistēmu pielietojumi”

Andris Ambainis

2.

Artjoms Šutovs

Rīgas Tehniskā universitāte

„Balstpunktu noteikšana viedā tekstila signālos ar mākslīgo neironu tīklu”

Jurijs Čižovs

3.

Mārtiņš Kalniņš

Ventspils Augstskola

„Virtuālas multi-aģentu sistēmas izveide izmantojot mākslīgos neironu tīklus”

Agris Traškovs

 

Labākie maģistra darbi

 

Autors

Augstskola

Darba tēma

Darba vadītājs

1.

Ēriks Zaharans

Rīgas Tehniskā universitāte

„Robotu lokalizācija iekštelpās un to sadarbība”

Agris Ņikitenko

2.

Artūrs Znotiņš

Latvijas Universitāte

„Jēdzientelpas un to pielietojumi”

Guntis Bārzdiņš

3.

Raivis Bukšs

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija

„Stereoskopiski uzņemto videomateriālu analīze distances noteikšanai”

Artis Teilāns

Konkursa uzvarētāji –trīs labāko bakalaura un trīs labāko maģistru darbu autori un darbu vadītāji saņēma vienreizējas stipendijas – no EUR 500 līdz pat EUR 1000 apmērā, kā arī īpašās dāvanas no LU Fonda saņēma visi konkursa dalībnieki.

Konkursa uzvarētājus apbalvošanā sveica Exigen Services Latvia vadītājs Ivars Puksts, atgādinot jauniem censoņiem, ka jāmācās būs visu mūžu un ar to vien nepietiks. „IT nozarei būs vajadzīga arī Jūsu darboties griba: jūsu mirdzošās acis, radošums un enerģija. Un tad agri vai vēlu Jūs saņemsiet atzinību kā šodien, bet, vissvarīgākais – ka jūs šo atzinību iegūstiet paši savās acīs!“ norādīja konkursa mecenāts.

„Jauno IT speciālistu sniegums konkursā ZIBIT vēlreiz apliecina, cik radoša un daudzpusīga ir IT joma. Jau ceturto gadu mēs varam vērtēt jaunus un inovatīvus risinājumus, ko izstrādā dalībnieki, tāpēc konkursam ir nozīmīga vieta Latvijas IT vidē. IT studentu zināšanas un spējas ir apbrīnojamas, un mēs – Accenture – labprāt atbalstam stipendijas, konkursus un citas iniciatīvas, kas veicina jaunas, perspektīvas IT paaudzes veidošanos Latvijā,” stāsta tehnoloģiju uzņēmuma Accenture vadītājs Maksims Jegorovs.

Viņam piekrīt Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa. Viņa uzsver, ka Latvijā ir visi nepieciešamie priekšnosacījumi – profesionāli mācībspēki un attīstīta IKT infrastruktūra – lai šeit veidotos augsti kvalificēta un spējīga jaunā IT speciālistu paaudze, un būtisku ieguldījumu tajā veic nozares uzņēmumi. „Man ir patiess prieks, ka šī stipendija motivē bakalaura un maģistra darbos pētīt un rast inovatīvus risinājumus problēmām,” viņa norāda, piebilstot, ka tieši IKT nozares speciālistu augstā konkurētspēja ir sekmējusi regulāru nozares izaugsmi. „Pērn Latvijas IKT jomas pakalpojumu eksports ir pieaudzis par 24%,” saka LIKTA prezidente.

Vairāk par konkursu: www.fonds.lv/zibit

Nataļja Kornišova,

Latvijas Universitātes FondsRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.