Noslēdzies biedrības „RtA absolventu asociācija” skolēnu nodarbinātības projekts

Otrdiena, 30. augusts, 2016
Augustā noslēdzies biedrības „RtA absolventu asociācija” īstenotais jauniešu karjeras un vasaras nodarbinātības projekts. Tā ietvaros no 4. līdz 29. jūlijam Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) un biedrība piedāvāja darbu vienam Rēzeknes skolēnam. Konkursa kārtībā iespēja gūt pieredzi biedrībā un pirmās pamatprasmes darbā tika dota Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas 10. klases skolēnam Jānim Tjarvem.

Jauniešu karjeras un vasaras nodarbinātības pasākumu pilsētā īstenoja „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs” (ARPC), finansējumu tam piešķīra Rēzeknes pilsētas pašvaldība.

J. Tjarve atklāj, ka viņu iesaistīties šajā aktivitātē pamudināja vēlme iegūt pirmo darba pieredzi, kas nepieciešama nākotnes karjerai. Tāpat bijusi vēlme pašam nopelnīt un saņemt savu pirmo darba algu . Par darbu biedrībā „RtA absolventu asociācija” Jānis saka: „Vienmēr ir jābūt atbildības sajūtai pret uzticēto pienākumu, jāiemācās viegli saprasties ar kolēģiem, jābūt komunikablam.”

Jaunietis atzīst, ka viņa priekšstats par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju ir paplašinājies un daudzkārt uzlabojies. „Ikdienā atrodoties RTA, man bija lieliska iespēja iepazīt tās vidi, darba specifiku, tikties ar daudziem interesantiem un ļoti zinošiem akadēmijas darbiniekiem, apmainīties ar viedokļiem un uzzināt, cik ārkārtīgi liela tomēr ir akadēmija mūsu pilsētā. Viennozīmīgi varu teikt, ka akadēmija ir godam nopelnījusi savu vārdu ‘akadēmija’. To pierāda jauks darba kolektīvs un studentu arvien lielāka ieinteresētība par studijām šajā izglītības iestādē.”

Veicot lietveža darba pienākumus, Jānim bija iespēja arī iepazīt darbu RTA Uzņemšanas komisijā, konsultējot jauniešus par pieteikumu aizpildīšanu. „Strādājot biedrībā, man vislabāk patika darbs ofisā, kā arī komunicēšanās ar cilvēkiem. Īpaši patīkami, ka strādāju jauniešu kolektīvā. Salīdzinoši grūtu darba pienākumu nebija. Neskaidrību gadījumā vienmēr vērsos pēc palīdzības pie kolēģiem, kuri nekavējoties sniedza man atbalstu,” stāsta jaunietis.

Atbildot uz jautājumu, ko viņš vēlētos mainīt mēnesi ilgajā laika posmā, ko pavadīja darbā, Jānis atbild: „Nemainītu neko! Viss bija ļoti jauki: sākot ar darba dienas ilgumu un beidzot ar darba vidi, kurā pavadīju laiku. Ļoti patika aktivitātes biedrības projektā Rēzeknes novada Stoļerovā, kā arī reklāmbrauciens un dalība Viļānu novada Lauku dienās.”

Jauniešiem, kuri vasaras periodā nestrādā vai neiesaistās šajā vai līdzīgos projektos, Jānis iesaka: „Dodiet vaļu pašiniciatīvai! Vairāk interesējieties par šāda veida projektiem, kas piedāvā darbu vasarā. Jebkura darba pieredze, kas ir bijusi, paver mums – jauniešiem – plašākas iespējas karjerai nākotnē!”

Rudenī Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs” organizēs ikgadējo pasākumu „Tēja ar darba devējiem”, kur ar domām, viedokļiem par šo pasākumu apmainīsies gan iesaistītie Rēzeknes jaunieši, gan darba devēji.
Biedrība „RtA absolventu asociācija” skolēnu nodarbinātības programmā iesaistās jau trešo gadu.

Lolita Kivleniece-Kuzņecova,

biedrības „RtA absolventu asociācija” valdes locekleRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.