Dalībai starptautiskajā vasaras skolā «Baltic Summer School Technical Informatics & Information Technology 2015»

Otrdiena, 2. jūnijs, 2015
Nedomā ilgi un piesakies dalībai Starptautiskajā vasaras skolā «Baltic Summer School Technical Informatics & Information Technology 2015».

Steidzami!

Gribi lietderīgi un labi pavadīt divas vasaras nedēļas Tallinā?

Nedomā ilgi un piesakies dalībai Starptautiskajā vasaras skolā «Baltic Summer School Technical Informatics & Information Technology 2015».

No 20.jūlija līdz 2.augustam Tallinā tiks organizēta ikgadējā starptautiskā vasaras skola informātikas, datorzinātnes, telekomunikāciju un elektrotehnikas studentiem «Technical Informatics & Information Technology» BaSoTI 2015.

Vasaras skolu organizē Rostokas universitāte. Pasākumu finansiāli atbalsta Vācijas akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD).

Programmā:

  • kursi vācu un angļu valodas zināšanu uzlabošanai;
  • lekcijas un diskusijas par vasaras skolas tematiku;
  • praktiskie vingrinājumi;
  • dalība studentu konferencē;
  • kultūras, izklaides programma un ekskursijas.

Vasaras skolas dalībnieki saņems sertifikātu un iegūs ECTS par pabeigtajiem kursiem.

Piedalīties vasaras skolā tiek aicināti studenti ar bakalaura grādu informātikā, datorzinātnē, elektrotehnikā vai tām radniecīgās jomās. Nepieciešamas vācu un/vai angļu valodas zināšanas.

Dalība vasaras skolā studentiem ir bezmaksas. Vasaras skolas organizatori sedz arī dzīvošanas un ceļa izdevumus.

Pieteikums (CV, motivācijas vēstule, diploma kopija un svešvalodu zināšanas apliecinošie dokumenti) jāiesniedz līdz 5.jūnijam.

Sīkāku informāciju par vasaras skolu var iegūt – http://basoti.uni-rostock.de/

2014.gadā vasaras skola notika Rīgā, tajā piedalījās RA lektors Mihails Kijaško, tāpēc jautājumu gadījumā droši varat rakstīt uz e-pastu: Mihails.Kijasko@ru.lv.

Lektora Mihaila Kijaško atsauksme par skolu:

„Es jau sen gribēju piedalīties šādā vasaras skolā, jo augstskola uzaicinājumu un skolas reklāmu saņēma katru gadu, taču reāli pieteikties nemēģināju, jo nebija atbilstoša valodas sertifikāta, kas tiek minēts aicinājuma bukletā. Papētot mājaslapu, konstatēju, ka ir prasība zināt angļu valodu un to var apliecināt jebkurā citā veidā – angļu valodas kursu sertifikāts, laba atzīme no augstskolas vai pat fakultātes izziņa. Es sagatavoju nepieciešamos dokumentus un 2014.gada 21.jūlijā jau piedalījos vasaras skolas atklāšanas ceremonijā, kas notika Ķīpsalā Swedbank galvenajā ēkā, un stāstīju saviem nākamajiem kursabiedriem par sevi (fotogalerija no atklāšanas ir pieejama šeit: http://galerija.rtu.lv/index.php/Baltic-Summer-School-Technical-Informatics-Information-Technology-2014).

Un tad sākās mācības...Vasaras skolas pasniedzēji mūs īpaši „nežēloja”, tāpēc vairākas dienas nācās iet gulēt arī pēc divpadsmitiem. Dzīvojām RTU ārzemju studentu kopmītnēs Ķīpsalā, līdz mācību klasēm bija jāiet tikai 20 minūtes. Brokastis un pusdienas bija nodrošinātas (garšīgas un daudzveidīgas!). Organizatori labi parūpējās par studentu atpūtu, bija organizētas vairākas ekskursijas: uz Jūrmalu, Cēsīm, draugiem.lv ofisu, bija arī ceļojums pa jūru ar divām jahtām. Daudz laika pavadījām kopā, paši organizējot izklaidi – apmeklējot nakts klubus Rīgas centrā un organizējot nacionālo ēdienu baudīšanas vakarus studentu kopmītnēs.

No Latvijas es biju vienīgais dalībnieks, pārējie bija no vairākām Eiropas un ne tikai valstīm. Piedalījās studenti no Kazahstānas, Uzbekistānas, Palestīnas, Pakistānas, Ukrainas, Nigērijas, Irānas, Vjetnamas, Ēģiptes. Tā bija unikāla pieredze parunāt ar katru, uzzināt par dzīvi citās valstīs, ko citi domā par mums, kāds ir viņu dzīves stāsts un pieredze, vērtējums par studijām dažādās Eiropas universitātēs. Tas viss kopā man ļāva paskatīties uz daudzām lietām plašāk un savādāk.

Ļoti iesāku izmantot šo iespēju. Nenožēlosiet!Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.