Autorizēties   |   Reģistrēties

Erasmus+ pieredzes stāsts

Otrdiena, 16. Augusts
Jauna pieredze Bulgārijā – Gabrovas arhīvā. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti un absolventi aktīvi iesaistās apmaiņas programmā Erasmus+, izejot praksi citās valstīs un gūstot nenovērtējamu pieredzi.

Bulgārijā valsts aģentūra “Arhīvi” ir viena no tām vietām, kur ir iespēja papildināt zināšanas arhīvistikā un pilnveidot profesionālās prasmes, kas saistās ar dokumentu uzskaiti, saglabāšanu, izstāžu veidošanu, lasītavu apmeklētāju apkalpošanu. Valsts aģentūras Gabrovas nodaļā strādā kompetenti speciālisti, kuru darba pieredze ļauj uzņemt studentus no Latvijas un būt viņiem par padomdevējiem un mentoriem. Savukārt studentiem ir iespēja izbaudīt arhīvista darba ikdienu, piedalīties dokumentārā mantojuma digitalizācijas projektos, strādāt ar dokumentiem, kas radīti pagājušā gadsimta pirmajā pusē un pat vēl agrāk.

Šogad vasarā šādu profesionālās prakses iespēju ERASMUS+ programmas ietvaros izmanto Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studenti un absolventi Rita Burceva, Līga Sondore, Laura Džeriņa. Šis laiks ir vērtīgs ne tikai ar to, ka dod izpratni par arhīva vidi un profesijas specifiku, bet arī ar paplašina redzesloku, dod iespēju dibināt kontaktus uz profesionālo un personisko interesu pamata, iepazīstina ar bulgāru tautas vēsturi un kultūru.

Attēlos redzami: Valsts aģentūras “Arhīvi” vadītāja Stefka Vasileva, arhīva ekspertes Cvetomira Koičeva un Katia Gečeva, studentes Līga Sondore, Laura Džeriņa, Rita Burceva.Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz helpdesk@rta.lv