RTA absolventes veiksmīgi strādā šūšanas uzņēmumā SIA „Nemo”

Pirmdiena, 27. jūnijs, 2016
Anna Lucijanova un Vita Cakule ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pirmā līmeņa profesionālās augstākās studiju programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija” 2016. gada absolventes. Abas jaunietes nu jau ilgāk nekā mēnesi strādā šūšanas uzņēmumā SIA „Nemo” Krāslavā, kas ir lielākais sieviešu virsdrēbju ražotājs Latvijā.

Annas Lucijanovas dzimtā vieta ir Rēzeknes novada Nagļi. Par savu studiju programmas izvēli jauniete saka: „No vienas puses – lēmums bija spontāns, tikai pēc laika atklāju, ka dzimtā vairākās paaudzēs nodarbojās ar apģērbu šūšanu. Protams, nenožēloju, ka studēju tieši šajā programmā, jo, pateicoties tai, es droši varu teikt, ka dievinu savu darbu. Vislielāko paldies ir jāsaka studiju programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija” direktorei Silvijai Mežinskai, kura vienmēr ir atbalstījusi un bīdījusi uz priekšu ne tikai studiju laikā, bet arī pēc studiju pabeigšanas.”

Anna atklāj, kā viņa uzzinājusi par iespēju strādāt SIA „Nemo” un kā šobrīd jūtas savā jaunajā darbavietā: „SIA „Nemo” pārstāvji bija ieradušies RTA prezentēt savu uzņēmumu un piesaistīt jaunus darbiniekus. Tā kā man studijas bija gandrīz galā un es konkrēti zināju, ko vēlos, viņu piedāvājums sasaistījās ar maniem mērķiem, tāpēc arī izvēlējos šo uzņēmumu par savu darbavietu. Priecēja arī tas, ka ir iespēja strādāt tepat Latgalē atbilstoši savai profesijai. Lai arī neesmu šeit nemaz tik ilgi nostrādājusi, nespēju sevi iedomāties kādā citā vietā vai profesijā, jūtu, ka esmu pareizajā vietā un pareizajā laikā.”

Par saviem darba pienākumiem Anna teic: „Uzņēmumā strādāju par datorkonstruētāju. Manos darba pienākumos ietilpst piegrieztņu izgatavošana, labošana un modelēšana datorprogrammā „Gerber”, kas ir pieejama arī RTA. Mans darbs pārsvarā ir pie datora, bet tas nav tik garlaicīgi, kā citiem varētu šķist, jo dažreiz ir nepieciešams veikt papildu pārbaudes un labojumus, kad piegrieztnes jau ir aizgājušas uz tālākiem ražošanas posmiem. Īstenībā tas ir ļoti aizraujoši – ir iespēja redzēt, kā tevis sagatavotās piegrieztnes pārtop gatavā izstrādājumā, bet vēl lielāks lepnums un gandarījums ir redzēt paveikto masveida produkcijā.”

Topošajiem RTA studentiem Anna novēl būt drošiem, pašpārliecinātiem un neatlaidīgiem – tad viss noteikti izdosies!

Vita Cakule nāk no Līvānu novada. „Sākotnēji tas bija bērnības sapnis – kļūt par apģērbu dizaineri. Paaugos un pavērās iespējas sapņa piepildīšanai. Pēc 9. klases absolvēšanas pārvācos dzīvot uz Rēzekni. Iestājos Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas (RMDV) Apģērbu dizaina nodaļā. Mācoties sāku izprast, kurš no šīs profesijas novirzieniem mani vairāk piesaista. RMDV ielika stingrus pamatus manām zināšanām, tas palīdzēja izvēlēties turpmāko rīcību. Kad mācījos 4. kursā, tad pasniedzēja pastāstīja par iespējām turpināt studijas tepat Rēzeknē. Tā es izvēlējos studēt Rēzeknes Augstskolā (tagadējā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija) programmā „Apģērbu dizains un tehnoloģija”,” stāsta jauniete.

Par to, kā Vita uzzināja par darbu šūšanas uzņēmumā „Nemo”, viņa teic: „Darbu SIA „Nemo” biju izskatījusi, jau pabeidzot 3. kursu. Sākotnēji domāju, ka izdosies apvienot studijas ar darbu, taču izlēmu par labu studijām. Tad kādu dienu SIA „Nemo” pārstāvji bija ieradušies RTA, lai prezentētu savu uzņēmumu un piesaistītu jaunos projektētājus. Sapratu, ka otra iespēja tiek dota reti, tāpēc nolēmu pamēģināt. Savu izvēli nenožēloju, jo varbūt tas bija mans liktenis. Atgriežoties no Erasmus+ pēcstudiju prakses, sazinājos ar uzņēmuma vadību un uzsāku darbu SIA „Nemo” kā apģērbu konstruktors.”

Vita atklāj, kas ietilpst viņas darba pienākumos: „Man jāveic modeļu pārbaude „no A-Z” – šuves, viduslīnijas, dublieris, odere, palīglekāli, gradācija utt. Gadās, ka modelis jāveido no „nulles”. Šādā situācijā jāvadās pēc klienta skices un pievienotajiem komentāriem. Konstruktoram jāizveido modelis tā, lai šuvējai vai tehnologam nerastos jautājumi darba izpildes laikā.”

Vita iedrošina topošos RTA studentus: „Novēlu izmantot visas iespējas, ko piedāvā RTA, piemēram, iesaistīties dažādos projektos, doties Erasmus+ apmaiņas programmās. Tā ir pieredze, kura jauniešiem ir vajadzīga, pat ja šobrīd tas šķiet nevajadzīgi. Pārvariet sevi šodien, lai pēc tam jums būtu tāda nākotne, kādu vēlaties. Mēs paši veidojam savu nākotni ar saviem darbiem un izvēlēm!”

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.