Laura Cepurniece: par labdarību, studiju laiku un izvēlēto skolotājas profesiju

Pirmdiena, 27. jūnijs, 2016
„Jūtos gandarīta, ja kādam no manis padarītā darba ir kļuvis labāk. Uzskatu, ka cilvēks sevi pilnībā piepildīt var tikai tad, ja pasaulē, kurā viņš atrodas, izdara kaut ko labu ne tikai priekš sevis, bet priekš visiem līdzcilvēkiem,” tā uzskata Rēzeknes Augstskolas (tagadējā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija) absolvente Laura Cepurniece.

Aprīļa beigās Laura piedalījās nodibinājuma „Viduslatgales pārnovadu fonds” rīkotajā pateicības pasākumā „Labs darbs divus mūžus dzīvo!”, kurā saņēma Cildinājuma balvu par nozīmīgu ieguldījumu brīvprātīgajā darbā un nesavtīgu devumu sabiedrības labā. Laurai ļoti patīk darīt labas lietas, nesaņemot par to nekādu atlīdzību. „Katrs labdarības pasākums ir zelta vērtībā. Manuprāt, ja ikviens cilvēks iesaistītos labdarībā, tad ātri vien mūsu Latvija kļūtu arvien gaišāka un laimīgāka. Cilvēki ir atsaucīgi tikai tad, ja ir spilgts un mērķtiecīgs līderis, kas aizrauj līdzcilvēkus. Man šajā sakarā noteikti jāsaka liels PALDIES savai ģimenei, kas mani un manas idejas atbalstīja un palīdzēja tās realizēt,” saka jauniete.

Laura ir absolvējusi Rēzeknes Augstskolas 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmu „Ģeogrāfijas un sociālo zinību skolotājs”. Kā atzīst absolvente, tad šie četri studiju gadi esot paskrējuši ātri, bet tajā pat laikā radoši un interesanti. „Viss studiju laiks bija interesants, guvu daudz jaunu zināšanu, iesaistījos ārpusstudiju aktivitātēs, pavadīju laiku ar kursabiedriem – tas bija dinamiski pavadīts laiks. Šī augstākās izglītības iestāde izceļas ar to, ka studentiem tiek dota fenomenāla iespēja sevi pierādīt,” saka Laura.

Jauniete jau kopš bērnības zināja un sajuta sevī aicinājumu kļūt par skolotāju, tāpēc mērķtiecīgi virzījās, lai piepildītu šo sapni. „Vienu gadu jau strādāju Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā un Mārupes pamatskolā par sociālo zinību skolotāju. Esmu priecīga, ka man ir dota iespēja strādāt ar ĪPAŠIEM bērniem, kuri neļauj atslābt. Patiesums, sirsnība un atklātība raksturo katru bērnu. Kādam bērnam esmu skolotāja, kādam draudzene, bet kādam mamma. Katru rītu ceļos ar smaidu sejā, jo šodien man atkal ir dota iespēja darīt labu mūsu sabiedrības labā. Katram bērnam likt justies īpašam un vajadzīgam. Jauka sajūta!” stāsta jaunā skolotāja.

„Pedagogs, manuprāt, nav darbs, tā ir misija. Ir jāsaprot un jābūt gatavam ieguldīt daudz laika un resursu, lai varētu redzēt savus darba augļus. Jābūt ļoti pacietīgam un mērķtiecīgi jāvirzās savu mērķu virzienā. Šī brīža situācija pedagogiem nav tā spožākā, bet tas neaizēno veikt pašu skaistāko skolotāja pamatfunkciju – audzināt bērnus, izglītot un sagatavot viņus dzīvei!” uzskata Laura.

Topošajiem Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentiem jauniete novēl: „Vispirms izvirziet ambiciozus mērķus, nepazaudējot sevi visu gudrību jūklī. Turpiniet uzsākto ceļu uz attīstību, izvēloties studijas RTA. Tieši te varēsiet dinamiski pavadīt skaistākos jaunieša gadus, iekarojot zinātnes virsotnes!”

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.