Vācijas Bundestāgs piešķirs Starptautisko Parlamenta stipendiju

Otrdiena, 21. jūnijs, 2016
Vācijas Bundestāgs arī 2017. gadā atkal piešķirs Starptautisko Parlamenta stipendiju (IPS) politiski ieinteresētiem jauniem augstskolu absolventiem. Programma sāksies 2017. gada l. martā un beigsies 2017. gadā 3l. jūlijā.

Priekšnoteikumi dalībai ir Latvijas pilsonība, pabeigta augstākā izglītība un ļoti labas vācu valodas zināšanas. Programmai sākoties, pretendents nedrīkst būt sasniedzis pilnus 30 gadus. Interesentu profesionālās darbības mērķim jāsaistās ar darbu valsts dienesta vai citu darbību savas valsts sabiedriskajā dzīvē, piemēram, medijos, partijās, biedrībās vai augstskolās.

IPS dalībniekiem no Vācijas Bundestāga līdzekļiem tiek izmaksāta ikmēneša stipendija 500 eiro apmērā, kā arī tiek segta veselības, nelaimes gadījumu un civiltiesiskā apdrošināšana. Bez tam tiek nodrošināta apmaksāta dzīvesvieta vai 300,00 eiro katru mēnesi dzīvošanas izmaksu segšanai, kā arī tiek atmaksāti ceļa izdevumi uz Berlīni un atpakaļ.

No Latvijas šajā programmā iepriekšējos gados ir piedalījušies vairāk kā 70 augstskolu absolventi no visdažādākajām fakultātēm. Daudzi no viņiem šobrīd ieņem atbildīgus vadošos amatus, kalpojot savai valstij.

Pieteikumus līdz 2016. gada 31. jūnijam pieņems Vācijas vēstniecība. Sīkāka informācija Bundestāga un Vācijas vēstniecības mājas lapās: www.brlndestag.de/ipg un www.risa.diolo.deRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.