Līdz 3. augustam iespējams pieteikties Starptautiskajai jaunatnes dienai veltītajām debatēm par jauniešu līdzdalību sabiedriskajos procesos

Trešdiena, 29. jūlijs, 2015
Atbalstot jauniešu iesaisti sabiedrībā notiekošo procesu veidošanā un ietekmēšanā, 12. augustā - Starptautiskajā jaunatnes dienā, Saeimas namā notiks šai dienai veltītas atvērtās debates “Jauniešu līdzdalība sabiedrībā”.

Ikviens interesents ir aicināts līdz 3. augustam pieteikties iespējai klātienē sekot līdzi debatēs spriestajam.  

Atvērtajām debatēm iespējams pieteikties, aizpildot pieteikumu tiešsaistē: http://ej.uz/JaunLidzKonf-Piet. Apstiprinājums par dalību pasākumā tiks nosūtīts līdz 5. augustam. Pasākuma norisei varēs sekot līdzi arī tiešsaistē www.saeima.lv

Starptautiskajai jaunatnes dienai veltītajās atvērtajās debatēs norisināsies debašu turnīrs, kurā jaunieši un politiķi diskutēs par to, vai atļaut jauniešiem piedalīties pašvaldību vēlēšanās no 16 gadu vecuma. Pasākumā arī tiks prezentēts Latvijas Jaunatnes padomes veiktais pētījums par jauniešu politisko līdzdalību Latvijā.

Gada garumā visā Latvijā norisinājās konsultācijas ar jauniešiem, pašvaldību pārstāvjiem un ministrijām par to, kā veicināt jauniešu politisko un sabiedrisko līdzdalību. Konsultāciju rezultātā tika izstrādātas rekomendācijas, ar kurām tiks iepazīstināti konferences dalībnieki. Savukārt pasākuma noslēgumā ir paredzēta paneļdiskusija, kurā politikas veidotāji un jaunieši diskutēs par to, vai jaunieši nav ieinteresēti aktīvi līdzdarboties sabiedrībā notiekošajos procesos un kā pauž savu viedokli un attieksmi par to.

Pašlaik tikai 9% jauniešu Latvijā iesaistās nevalstiskajās organizācijās, bet 2% - politiskos procesos, darbojoties politiskajās partijās un citās organizācijās. 12. Saeimas vēlēšanās pie vēlēšanu urnām devās 65% jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

Starptautiskās jaunatnes dienas atvērtās debates organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Saeimu, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Jaunatnes padomi un Valmieras novada fondu.

Starptautiskā jaunatnes diena tiks atzīmēt arī citviet Latvijā visa mēneša garumā. Vairāk info par šo: http://bit.ly/1h4iFHU

Mediju ievērībai:
Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kuri vēlas atspoguļot pasākuma norisi, Saeimas namā varēs iekļūt ar pastāvīgās akreditācijas karti. Savukārt tie, kuri nav akreditēti, aicināti iepriekš pieteikties Saeimas Preses dienestā, zvanot pa tālruni 67087266 vai rakstot uz e-pastu prese@saeima.lv.

Papildu informācija:

Gundega Siliņa,  Valmieras novada fonda Jauniešu lietu koordinatore

Tālrunis: 27820430; e-pasts: gundega.silina@vnf.lv

http://www.vnf.lv

Informāciju sagatavoja:

Laura Zaharova

Izglītības un zinātnes ministrijas

Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas

vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos

prese@izm.gov.lv

67047893, 26689592

www.izm.gov.lvRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.