RTA apmeklēja Kanādas vēstnieks Latvijā Alēns Osērs

Pirmdiena, 6. jūnijs, 2016
31. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) viesojās Kanādas vēstnieks Latvijā Alēns Osērs (Alain Hausser). Vizītes sākumā vēstnieks tikās ar RTA rektoru Edmundu Teirumnieku un RTA administrācijas pārstāvjiem. Pēc tam RTA bibliotēkā viņš atklāja fotogrāfiju izstādi „Arktikas noslēpumi” („Secrets of the Arctic”).

Fotoizstādes autors ir bijušais Kanādas vēstnieks Džons Morisons. Izstādes nosaukums attiecināms ne tikai uz zinātniskajām atklāsmēm, bet arī uz visskarbākās un vismazāk apceļotās pasaules daļas negaidīto skaistumu. Pirmo reizi izstāde Latvijā atklāta 2013. gada 17. oktobrī Latvijas Dabas muzejā un ir apceļojusi virkni Latvijas vietu (Rīga, Liepāja, Jelgava, Kalnciems, Bulduri, Balvi, Ventspils u.c.). To ir apskatījuši vairāk nekā 25 000 cilvēku.

Pēc izstādes atklāšanas notika Kanādas vēstnieka Latvijā Alēna Osēra publiskā vieslekcija „Kanādas loma Latvijas un pasaules ārpolitikā, ekonomikā un kultūrā”. Vēstnieks sirsnīgi pateicās RTA par viesmīlīgo uzņemšanu, pozitīvajiem iespaidiem un izteica vēlmi nākotnē sekmēt sadarbību. Arī RTA rektors Edmunds Teirumnieks norādīja, ka vizīte ir svarīga, lai apjaustu, kādas sadarbības iespējas nākotnē būtu realizējamas studiju un zinātnes jomā.

Kanādas vēstnieks klātesošajiem stāstīja par Kanādas ārpolitiku, Kanādas – Latvijas attiecībām, kopīgo un atšķirīgo abu valstu starpā, drošības politiku, multikulturālismu un Kanādas pieredzi bēgļu uzņemšanā.

Interesentiem bija iespēja uzdot jautājumus par zinātnes straujo attīstības tempu Kanādā, migrācijas problēmām.

Vizītes noslēgumā A. Osērs apskatīja RTA Inženieru fakultātes laboratorijas, atzīstot tās par modernām un ļoti perspektīvām. RTA viesu grāmatā vēstnieks atstāja sirsnīgu ierakstu un pateicību par uzaicinājumu.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.