RTA dizaineri apmeklēja pasaulslaveno KUMU mākslas muzeju Tallinā

Pirmdiena, 6. jūnijs, 2016
12. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) maģistra studiju programmas „Dizains”, bakalaura studiju programmas "Interjera dizains" un 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija”, kā arī inženierzinātņu programmu studenti un docētāji (ekskursijas organizatore lektore – Diāna Apele, bet gida lomā iejutās vieslektors Ēriks Zlatkus) devās ekskursijā uz Tallinu.

Pārsteidza KUMU mākslas muzejs ar savu arhitektūru un apkopotajiem Igaunijas klasiķu darbiem. Izrādās, ka muzeja vēsture aizsākusies pirms 10 gadiem – tas tika atvērts 2006. gadā un jau 2008. gadā tika atzīts par labāko muzeju Eiropā.

Apbrīnas vērta ir arī Tallinas vecpilsēta, kur saglabājušās ēkas vēl no viduslaikiem un mūsdienās harmoniski pastāv blakus ar modernām jaunceltnēm. Pēc ekskursijas uz šo burvīgo pilsētu palika atziņa, ka kultūras un mākslas vērtības spēj dzīvot un saglabāties gadsimtiem ilgi.

Paldies RTA vadībai un ekskursijas organizatoriem par doto iespēju apmeklēt skaisto Igaunijas galvaspilsētu Tallinu un baudīt tās ievērojamākās kultūrvēsturiskās un mākslas vietas!

Kristīne Ūzuleņa, profesionālās maģistra studiju programmas „Dizains” 1. kursa studenteRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.