Ķīniešu valodas kursu dalībniekiem pasniedz Konfūcija institūta sertifikātus

Trešdiena, 1. jūnijs, 2016
27. maijā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā viesojās Latvijas Universitātes Konfūcija institūta Ķīnas puses direktors prof. Šan Cjuaņju un Latvijas puses direktors prof. Pēteris Pildegovičs. Tiekoties ar RTA rektoru Edmundu Teirumnieku, Mūžizglītības centra vadītāju Karīni Laganovsku un projektu koordinatori Antru Kļavinsku, tika apspriesti šā studiju gada rezultāti, izteikta pateicība ķīniešu valodas skolotājai Liang Mingxuan, kā arī aktualizēta turpmākā sadarbība, kas saistīta ar Konfūcija klases atklāšanu RTA 15. septembrī.

Vizītes pamatmērķis bija Konfūcija institūta sertifikātu izsniegšana 19 ķīniešu valodas apguvējiem, kuru vidū ir gan RTA studenti, gan Rēzeknes pilsētas un novada vidusskolu skolēni, gan citi interesenti. Konfūcija institūta pārstāvji kursu dalībniekiem izteica atzinību par labajiem rezultātiem, kā arī informēja par turpmākām ķīniešu valodas apguves iespējām, tai skaitā par stipendijām studijām Ķīnā.

Pēc sertifikātu izsniegšanas Inženieru fakultātes ēkas 1. stāva foajē tika atklāta ķīniešu valodas kursu dalībnieku radošo darbu izstāde. Tā kā kursos tiek apgūta ne tikai valoda, bet arī notiek aktivitātes, kas saistītas ar Ķīnas tradicionālo kultūru, izstādē līdz 3. jūnijam aplūkojami kursu dalībnieku zīmējumi, papīrgriezumi, mezglojumi, papīra laternas, Pekinas operas maskas un kaligrāfija.

Antra Kļavinska, MIC projektu koordinatore, foto: Liang MingxuanRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.