Fotogrāfiju izstāde "Arktikas noslēpumi"

Pirmdiena, 30. maijs, 2016
Aicinām uz izstādes "Arktikas noslēpumi" atklāšanu 31. maijā plkst. 11:50 (RTA bibliotēkā).

Izstādi veido fotogrāfijas, kas tapušas Kanādas Tālajā Arktikā laikā no 1969. līdz 1972. gadam, kad, studējot universitātē, fotogrāfiju autors – Džons Morisons, Kanādas vēstnieks Latvijā no 2012.-2014.gadam – vasaras brīvlaikos piedalījās zinātniskajās ekspedīcijās. Attēlos atklājas Arktikas pārsteidzošais skaistums ar tās ledājiem, aisbergiem un mežonīgo dabu. Bildēs iemūžināts arī pētniecības darbs un pētnieku komandas sadzīve.

Džons Morisons par izstādi izsakās šādi: "Tā ilustrē to, kas mani iespaidoja visvairāk – spējā pāreja no ziemas uz vasaru gan uz zemes, gan jūrā. Tā vienlaikus šķiet dramatiska, taču ir tik neaprakstāmi skaista. Tālā Arktika ir tuksnesis bez kokiem, kas deviņus mēnešus gadā ir ieskauts sasalušā klusumā. Taču neilgajā atkušņa laikā tajā mutuļo upes, citādi vienmēr skarbajos apvidos uzplaukst savvaļas puķes, bet lapsas, muskusvērši, roņi un citi savvaļas dzīvnieki izbauda īsās vasaras dvesmu."

Izstādes nosaukums "Arktikas noslēpumi" attiecināms ne tikai uz zinātniskajām atklāsmēm, bet arī uz visskarbākās un vismazāk apceļotās pasaules daļas negaidīto skaistumu.

Pirmo reizi izstāde Latvijā atklāta 2013.gada 17.oktobrī Latvijas Dabas muzejā un ir apceļojusi virkni Latvijas vietu (Rīga, Liepāja, Jelgava, Kalnciems, Bulduri, Balvi, Ventspils u.c.). To ir apskatījuši vairāk kā 25 000 cilvēku.

Džons Morisons, Kanādas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā no 2012.-2014.gadam, Kanādas ārlietu dienestam pievienojās 1985. gadā. Viņš ir strādājis Kanādas vēstniecībās Ķīnā un Japānā, un Kanādas Tirdzniecības birojā Taivānā. Viņš ir ieņēmis vairākus augstus amatus arī Kanādas Ārlietu departamentā, tostarp bijis Austrumeiropas un Balkānu, kā arī Ķīnas un Mongolijas nodaļu direktors. Tāpat Dž. Morisons daļu savas karjeras ārlietu dienestā ir pavadījis pārstāvot Kanādas intereses Krievijā, Serbijā, Maķedonijā un Melnkalnē.

Izstāde "Arktikas noslēpumi" RTA bibliotēkā būs aplūkojama līdz 17.jūnijam.Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.