RTA lektors Sergejs Kodors izvirzīts Eižena Āriņa balvai datorikā 2016

Otrdiena, 24. maijs, 2016
Jau desmito reizi notiks profesora Eižena Āriņa balvas pasniegšana, godinot Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) nozares spožākos un inovatīvākos prātus. Finālam izvirzīti septiņi pretendenti, kuru zinātniskā darbībā vai izstrādātie risinājumi būtiski sekmējuši vairāku nozaru attīstību un konkurētspēju. Balvas laureāti tiks nosaukti svinīgajā apbalvošanas ceremonijā 26. maijā.

Profesora Eižena Āriņa balvu datorikā pasniedz uzņēmums „Exigen Services Latvia”, Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds. Šogad pretendenti varēja iesniegt pieteikumus divās kategorijās: par nozīmīgu teorētisku ieguldījumu Latvijas datorzinātnes attīstībā, kā arī par praktisku ieguldījumu IT jomā, izstrādājot un ieviešot novatoriskus un sabiedrībai aktuālus IT risinājumus. Izcilākie IT teorētiķi un praktiķi saņems īpašu zelta medaļu, diplomu, kā arī stipendiju EUR 2500 apmērā.

Par praktisku ieguldījumu IT jomā, izstrādājot un ieviešot novatoriskus un sabiedrībai aktuālus IT risinājumus ir nominēts arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) lektors Sergejs Kodors.

S. Kodors RTA un Valsts Zemes dienesta sadarbības ietvaros izstrādājis IT risinājumu automātiskai lāzerskenēšanas datu apstrādei valsts mērogā, lai iegūtu vektorkartes ar būvju aprisēm. Izstrādāta metode pilnīgi automātiskai būvju atpazīšanai 3D lāzerskanēšanas mākonī. Šī pieeja būvju atpazīšanai atšķiras no klasiskajām pieejām, jo ļauj atpazīt būves arī ar nestandarta jumta formu, kas šobrīd pasaulē kļūst aizvien populārāka. Perspektīvā programmatūra ir paredzēta pilna spektra zemes virsmas objektu pilnīgi automātiskai atpazīšanai, piemēram, tādu objektu kā veģetācija, ceļi, iekšzemes ūdeņi u.c., nosakot ģeotelpisko objektu robežas ar augstu precizitāti.

Materiāls sagatavots pēc mājaslapā http://arinabalva.lv pieejamās informācijasRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.