Biedrība "RAAA" īsteno NVA projektu "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā"

Pirmdiena, 23. maijs, 2016
Biedrība „Rēzeknes Augstskolas absolventu asociācija” (RAAA) īsteno Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projektu, kurā tiek nodarbināti četri jaunieši bezdarbnieku atbalsta pasākumā „Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” laika periodā no 2016. gada 21. marta līdz 2016. gada 20. septembrim.

Pusgada garumā pieredzi nevalstiskajā sektorā gūst četras jaunietes. Kristīne Bedrikova pērnajā gadā absolvējusi Rēzeknes Augstskolas studiju programmu „Elektroniskā komercija”. Absolvente norāda: „Šajā projektā iesaistījos, lai saņemtu pirmo darba pieredzi un pārbaudītu sevi. Ceru iemācīties ko jaunu, uzlabot komunikācijas prasmes, kas noteikti noderēs nākotnē. Ceru, ka pēc pusgada šajā projektā uzzinātais, izmēģinātais un piedzīvotais man palīdzēs darba meklējumos.”

Biedrība „Rēzeknes Augstskolas absolventu asociācija” jauniešu nodarbinātības projektus sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru īsteno kopš 2013. gada. Viena no pirmajām jaunietēm, kura izmantoja projektā piedāvāto iespēju darboties bija Sintija Vilcāne. Šogad viņa biedrībā izsludinātajā vakancē strādā atkārtoti. „Darbs ir interesants un aizraujošs, un laiks, kas jāpavada strādājot, paiet ātri. Galvenais ir pašam būt aktīvam, sabiedriskam, draudzīgam un strādāt gribošam, kā arī radošam. Projekta darbības laikā ceru atrast noderīgus kontaktus,” stāsta S. Vilcāne.

Jauniešu projekta dalībniece Aiga Butlere uzsver, ka viņas mērķis ir šī gada septembrī uzsākt studijas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. „Darbs nevalstiskajā sektorā, konkrēti biedrībā RAAA, atbilst visām manām vēlmēm. Es gribu radoši izpausties un pildīt biroja darba pienākumus. Lielākā priekšrocība, strādājot biedrībā, ir izdevība atrasties radošā vidē, sadarboties un kontaktēties ar studentiem un personālu, veidot saikni un prezentēt sevi. Esmu ļoti priecīga un pateicīga par iespēju strādāt un pilnveidoties,” secina Aiga.

Arī Rēzeknes tehnikuma absolvente Žanna Ivenkova, kura ir līvāniete, bet tagad dzīvo Rēzeknē, pauž gandarījumu par iespēju pusgada garumā gūt pieredzi, jaunus draugus un zināšanas.

Biedrības „Rēzeknes Augstskolas absolventu asociācija” nodarbināto jauniešu pulku vasaras periodā papildinās arī viens skolēns, jo jūlijā tiks īstenota arī Rēzeknes pilsētas domes skolēnu nodarbinātības aktivitāte.

Lolita Kivleniece-Kuzņecova,

biedrības RAAA valdes locekleRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.