RTA Rozes un Bruņinieka spilgtākie 2016. gada mirkļi

Trešdiena, 18. maijs, 2016
2015. gada Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Rozes svētkos Bruņinieka titulu izcīnīja Toms Kļaviņš (bakalaura studiju programmas „Mehatronika” 1. kursa students), bet par Rozi kļuva Ērika Kanča (bakalaura studiju programmas „Sociālais rehabilitētājs” 1. kursa studente). Abiem jauniešiem 2015./2016. studiju gads iesākās ļoti veiksmīgi un interesanti.

Savukārt, kuri ir spilgtākie 2016. gada (jau būs pusgads pagājis) notikumi, kas paliks jauniešu atmiņā, – to jautājām mūsu Rozei un Bruņiniekam.

RTA Roze Ērika Kanča stāsta: „Spilgtāko notikumu šajā gadā ir ļoti daudz, un tie noteikti ir koncerti, kuros uzstājos.

Uzstājos Gardēžu vakariņās kā vakara mūziķis Lūznavas muižā. Vēl pēc kāda laiciņa uzstājos ar savu grupu „Rūnas” Lūznavas muižā, kur manai grupai bija pirmatskaņojuma koncerts oriģināldziesmām. Tālāk ir virkne citu koncertu – Podnieku dienas, jubilejas un kā īpaši spilgts pasākums atmiņā man paliks 4. maija koncerts, kur uzstājos akustiskā versijā ar trim dziesmām Raiņa parkā.

Runājot par grupu „Rūnas” – Jāņa Mežinska vadībā šajā grupā ir apvienojušies vairāki muzikāli Rēzeknes puses ļaudis, lai ar balsi un dažādiem instrumentiem (vijole, ģitāra, flauta u. c.) kopā radītu īpašu skanējumu. Grupas dalībniekiem ir savs skatījums uz latgaliešu un latviešu dainām, kā arī pieskaramies pasaules mūzikai un dainu savijumam oriģinālmelodijās.

RTA Bruņinieks Toms Kļaviņš stāsta: „Šis gads man ir iesācies ļoti kareiviskās noskaņās. Spilgtākās atmiņas man ir no mana netradicionālā hobija –  viduslaiku cīņām.

Vislabāk atmiņā nāk Folkklubs „Ala Pagrabs”, kur aizvadīju pirmo nopietno turnīru. Sanāca arī divās no četrām cīņām uzvarēt, kas bija daudz labāk, nekā biju plānojis. Daudz pozitīvu emociju, daudz asu brīžu.

Otrs spilgtais pasākums bija „Seno Baltu Karavīru Turnīrs”. Tur sacentās karotāji, kuri ar šo sportu nenodarbojas ilgāk par gadu, un es biju to skaitā. Finālā lietuviešu karavīrs izrādījās nedaudz izturīgāks, un uzvara man palika vien pāris cirtienu attālumā, bet pozitīvas emocijas man vienalga bija līdz ausīm. Tas ir sports, kas lieliski noņem stresu un palīdz saglabāt mieru ikdienā un studējot. Sports, ko iesaku izmēģināt katram.”

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.