Latvijā pirmo reizi notiks elektroniskais maratons „Act In Space”

Pirmdiena, 2. maijs, 2016
Studentiem, tehnoloģiju entuziastiem, uzņēmējiem un ikvienam interesentam 20. un 21.maijā būs iespēja piedalīties Latvijā pirmajā elektroniskajā maratonā jeb hakatonā „Act In Space 2”.

Elektroniskā maratona dalībnieku uzdevums būs 24 stundu laikā izstrādāt risinājumus organizatoru veidotiem uzdevumiem, kas saistīti ar kosmosa tehnoloģiju izmantošanu ikdienas dzīvē. Elektroniskā maratona laikā dalībniekiem būs pieeja Eiropas Kosmosa aģentūras veidotām un patentētām tehnoloģijām. Dalībnieku uzdevums būs izstrādāt un prezentēt jaunus un inovatīvus veidus, kā šīs tehnoloģijas izmantot uz Zemes un kādus jaunus pielietojumus un produktus ar tiem iespējams radīt.

Aicinām studentus, tehnoloģiju entuziastus, uzņēmējus un visus interesentus piedalīties elektroniskajā maratonā un pierādīt savas spējas kosmosa tehnoloģijās! Elektroniskais maratons norisināsies 2 – 5 cilvēku komandās, taču pieteikties var arī individuāli, jo komandas tiks veidotas uz vietas.

Dalībnieku veikumu vērtēs žūrija, un labākā projekta autoriem tiks apmaksāta dalība starptautiskajā finālā Francijā, kas Tulūzas kosmosa šova ietvaros notiks šā gada 29. jūnijā Tulūzā. Starptautiskā fināla galvenā balva ir bezsvara lidojums Airbus lidmašīnā. Tiks pasniegtas arī divas Airbus speciālbalvas labākajām uzņēmējdarbības un inovāciju idejām. Tāpat visi starptautiskā fināla dalībnieki, kuru idejas tiks novērtētas kā īstenojamas, saņems Eiropas Kosmosa aģentūras biznesa inkubatora atbalstu jaunu startup projektu veidošanā un attīstībā.

Elektronisko maratonu „Act In Space 2” organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar zinātnes centru Z(in)oo, Eiropas Kosmosa aģentūru un Francijas Kosmosa aģentūru. Latvijas hakatons norisināsies Rīgā, Biznesa augstskolā „Turība”. Šogad tas vienlaicīgi notiks 13 valstīs visā pasaulē.

Pieteikties uz elektronisko maratonu iespējams līdz 20. maijam, aizpildot pieteikuma veidlapu http://www.actinspace.org/en/inscription vai rakstot uz e-pasta adresi zinoo.cesis@gmail.com.Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.