RTA dizaineru aktivitātes starptautiskajā Pleskavas dizaina festivālā

Trešdiena, 27. aprīlis, 2016
No 14. līdz 16. aprīlim notika starptautiskais Pleskavas dizaina festivāls. Festivāla ietvaros notika plakātu akcija. Viena no plakātu tēmām bija veltīta aktiera un cirka mākslinieka Jurija Ņikuļina 95. gadadienai ar nosaukumu „Laiks cirkam”. Otrā tēma bija veltīta Kazimira Maļeviča darba „Melnais kvadrāts” simtgadei.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” un maģistra studiju programmas „Dizains” studenti līdz 1. martam iesūtīja savus darbus abās no tēmām. Bija ļoti liela konkurence, jo tika iesūtīti apmēram 350 – 400 darbu. Finālā tika izvirzīti Ilzes Kukules, Dainas Šadurskas, Diānas Poševas, Ilzes Mežinskas, Kristiānas Manukinas, Elvas Kājiņas, Veltas Žalukas un Jāņa Jurāna darbi. Visi minētie studenti saņēma finālistu diplomus, bet trīs plakātu autori saņēma arī laureāta diplomus.  Tie bija bakalaura programmas studenti – E. Kājiņa, J. Jurāns un I. Mežinska. Visi plakāti tika izstrādāti docētājas Diānas Apeles vadībā dažādos dizaina studiju kursu ietvaros.

Starptautiskā dizaina festivāla ietvaros notika arī grafikas izstāde „Graphics 2016”. Izstāde norisinājās nepierastā vidē modernās mākslas galerijā „Māja krastmalā”, sprakšķēja malka, dega uguns un sildīja krāsnis. Grafikas izstādi atklāja Pleskavas Izglītības tehnoloģiju un dizaina dekāne Irina Vitkovskaja, ciemiņš no Sanktpēterburgas, Repina vārdā nosauktās Mākslas universitātes docētājs, plakātu žūrijas komisijas loceklis Andrejs Nedostups un Pleskavas mākslinieks Eduards Šaripovs.

Izstādes komitejas priekšsēdētājs un RTA asociētais profesors Vladislavs Paurs pasniedza izstādes dalībniekiem diplomus. Izstādē piedalījās gan studenti, gan arī pazīstami mākslinieki no Pleskavas, Sanktpēterburgas un Rēzeknes. Izstādē savas grafikas eksponēja RTA maģistra studiju programmas „Dizains” studenti, absolventi un pasniedzēji – D. Apele, Nataļja Losāne, Irēna Ivanova, Ineta Zvonnikova, Agata Ignatoviča, I. Kukule, D. Poševa un Sarma Delvere.

Pleskavas starptautiskajā Dizaina festivālā notika modes skate, kurā piedalījās RTA studiju programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija” absolvente Velga Krukovska ar savu tērpu kolekciju „Nouveau art nouveau”.

Festivāla ietvaros norisinājās arī studentu starptautiskā zinātniski praktiskā konference, kurā piedalījās studenti no Pleskavas Izglītības tehnoloģiju un dizaina fakultātes, kā arī studenti no RTA. Konferencē savus pētījumus demonstrēja gan RTA 1.līmeņa programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija” 2.kursa studente V.Ignatjeva un studiju programmas absolvente V.Krukovska, gan  bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” 3.kursa studenti – K.Manukina un J.Jurāns, gan maģistra studiju programmas „Dizains” 1.kursa studentes J.Keiviša un Z.Kačkāne. Zinātniskās konferences tēmas bija dažādas –, sākot ar mākslu, dizainu, tehnoloģijām un beidzot ar apģērbu dizaina modelēšanas paņēmieniem. RTA studentu zinātniskie pētījumi konferencei tika izstrādāti docentes Ainas Strodes un lektores Silvijas Mežinskas vadībā.

Festivāla ietvaros notika arī meistarklase „Pilsētvides 3D modelēšana”, kuru vadīja Pleskavas Valsts universitātes Arhitektūras nodaļas pasniedzējs F.M. Džamalovičs.  

Maģistrante J.Keiviša raksta: „Mūsu brauciens uz Pleskavu atstāja brīnišķīgu un neaizmirstamu iespaidu, neskatoties uz dabas apstākļiem (pirmajā dienā lija lietus un bija auksti). Ļoti iepriecina tas, ka Pleskavā mūs sagaidīja ļoti silti un sirsnīgi. Bija interesanti piedalīties festivāla meistarklasēs un grafikas izstādes atklāšanā. Daudz ieraudzījām interesantu un neparastu darbu, no kuriem var iedvesmoties. Prieks par RTA studentiem un pasniedzējam, ka viņiem bija iespēja piedalīties starptautiskā festivāla izstādēs, modes skatēs, konferencē, meistarklasēs un konkursos. Festivāla atmosfēra bija mājīga un sirsnīga. Gribētu pateikt lielu paldies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai un Pleskavas Valsts universitātei par sadarbību, pateicoties kurai, radās iespēja piedalīties šajā festivālā.”

Kristiāna Manukina, bakalaura studiju programmas „Interjera dizains” 3.kursa studenteRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.