RTA notika EURES seminārs „Darba un mācību iespējas Eiropā. Zini un izmanto!”

Svētdiena, 17. Aprīlis
13. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika EURES (European Empoyment Services) seminārs „Darba un mācību iespējas Eiropā. Zini un izmanto!”, kurā interesenti tika informēti par EURES pakalpojumiem darba meklētājiem, Euroguidence atbalstu jauniešiem, kā arī Erasmus+ programmas iespējām studentiem.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Rēzeknes filiāles konsultante EURES jautājumos Inga Gerasimova izstāstīja par EURES darba mobilitātes portāla iespējām: www.nva.gov/eures un www.eres.europa.eu, Eiropas darba dienu platformu (EOJD) – https://www.europeanjobdays.eu/, EURES tērzēšanas rīku (EURES chat), kā arī ieteica citas darba meklētājiem noderīgas saites un deva padomus veiksmīgai darba gaitu uzsākšanai.

Turpinājumā Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Informācijas un karjeras atbalsta departamenta vecākā programmas speciāliste Ilze Astrīda Jansone informēja par to, kādu atbalstu jauniešiem sniedz Euroguidence (Eiropas Komisijas Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls) – www.viaa.gov/Euroguidance. Tas ir jauniešu studiju ceļvedis Eiropā, kurā var atrast informāciju par studijām ārvalstīs, studentu apmaiņu, tajā atrodamas Eiropas valstu izglītības iestāžu datubāzes, kā arī te tiek sniegtas atbildes uz interesentu jautājumiem. Semināra dalībnieki uzzināja par tādiem noderīgiem portāliem kā www.niid.lv, www.profesijupasaule.lv, www.brauktvainebraukt.lv.

Savukārt par Erasmus+ (www.erasmusplus.lv) programmas piedāvātajām iespējām informēja RTA rektora vietnieks sadarbības un attīstības jautājumos Gunārs Strods. Tika apspriesti aktuāli jautājumi par Erasmus+ mācību mobilitātēm un sniegti praktiski padomi par dalību programmā. G. Strods aicināja izmantot iespēju doties Erasmus+ pēcdiploma praksē.

Noslēgumā Itālijas Nodarbinātības dienesta pārstāvis, projekta koordinators rādīja on-line prezentāciju, informējot par iespējām studēt un strādāt ārzemēs, izmantojot programmu YFEJ (Your First EURES Job) – www.yourfirsteuresjob.eu, www.yourfirsteuresjob.se.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu