RTA notika LR Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas izbraukuma sēde

Ceturtdiena, 14. Aprīlis
12. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika Latvijas Republikas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas izbraukuma sēde. Tajā piedalījās komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele, Saeimas deputāti Juris Viļums un Jānis Upenieks, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji.

Tikšanās sākumā ciemiņi apskatīja RTA Lāzertehnoloģiju centru, inženierzinātņu laboratorijas un Inženieru fakultāti. I. Viņķele norādīja, ka akadēmijas pieredzi vairākos aspektos noteikti var pārņemt citas izglītības iestādes. „Akadēmija viena no pirmajām valstī ir nodibinājusi savu Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolu, iekārtojusi mūsdienīgu laboratoriju centru,” piebilda I. Viņķele un pateicās par uzaicinājumu būt akadēmijā.

Klātesošos par aktuālo studiju un zinātnes jomā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā informēja Studiju un zinātņu prorektora p.i. Angelika Juško-Štekele, savukārt par sasniegto kopīgās akadēmiskā maģistra studiju programmas „Stratēģiskā robežu pārvaldība” tapšanā stāstīja Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne Iveta Mietule.

Vispārizglītojošo skolu jautājumus aktualizēja gan Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas direktors Aivars Vilkaste, gan Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes vadītāja vietnieks Vilis Deksnis.

Tā kā komisijas sēde noritēja reģionā, tad tika diskutēts par novadmācības standartu, tā nepieciešamību un iespējamajiem realizācijas modeļiem, skolotāju atalgojumu nākotnē.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

M.Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
RTA paziņojums par personas datu apstrādi. Jautājumus un ierosinājumus sūtiet izmantojot RTA palīdzības dienestu