RTA piedalās konkursā “Ķīniešu valodas tilts”

Trešdiena, 13. aprīlis, 2016
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mūžizglītības centrā jau vairākus gadus tiek īstenota neformālās izglītības programma “Ķīniešu valoda”. Šopavasar vairāki ķīniešu valodas apguvēji no dažādām mācību līmeņu grupām piedalījās ikgadējā konkursā “Ķīniešu valodas tilts”, kas Rīgā notika jau trīspadsmito reizi.

11. martā Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē notika šī konkursa pirmā daļa, kurā piedalījās augstskolu studenti un pieaugušie no dažādām Latvijas pilsētām. Pēc konkursa noteikumiem dalībniekiem ķīniešu valodā vajadzēja īsi pastāstīt par sevi un savu “ķīniešu sapni” un parādīt kādu no saviem talantiem. No RTA studentiem, kas mācās ķīniešu valodu skolotājas Liang Mingxuan vadībā, piedalījās Izglītības, valodu un dizaina fakultātes studiju programmas “Lietišķā komunikācija un tulkošana” 3. kursa studente Jekaterina Vaļiuļina. Viņa  studentu iesācēju līmeņa grupā saņēma balvu “Excellent prize”.

Savukārt 8. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes galvenajā ēkā notika konkursa “Ķīniešu valodas tilts” otrā daļa, kur piedalījās bērni un jaunieši no dažādām Latvijas vidusskolām. RTA ķīniešu valodas grupas pārstāvēja četri dažādu vidusskolu skolēni: vidējā līmeņa grupā Dricānu vidusskolas 9. klases skolniece Māra Semule un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas 2. kursa studente Valērija Satibaldijeva; iesācēju līmeņa grupā Rēzeknes 5. vidusskolas 10. klases skolnieks Ēriks Kasparenoks  un Viļānu vidusskolas 9. klases skolnieks Madars Kozlovskis. Māra Semule, Valērija Satibaldijeva un Madars Kozlovskis saņēma balvu “Excellent prize”, bet Ēriks Kasparenoks ieguva pirmo vietu sava līmeņa grupā. Gan skolotāja Liang Mingxuan, gan paši dalībnieki ir gandarīti par savu ieguldīto darbu, rezultātiem un iegūto vienreizējo pieredzi, kā arī vēlas arī nākošgad piedalīties šajā konkursā un sasniegt vēl labākus rezultātus. Šis konkurss tiešām ir sava veida tilts starp divām valstīm – Latviju un Ķīnu, to tautām, valodām un kultūrām.

IVDF studiju programmas “Lietišķā komunikācija un tulkošana” studente Jekaterina Vaļiuļina, Liang Mingxuan foto.Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.