Studentiskā gaisotnē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā aizritēja Informācijas diena

Otrdiena, 12. aprīlis, 2016
8. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika Informācijas diena. Akadēmijas durvis vaļā vēra un studentisko gaisotni iepazina skolēni no dažādām Latgales vietām – Rēzeknes, Balviem, Viļāniem, Nautrēniem, Ezerniekiem, Ilūkstes, Ciblas, Preiļiem, kā arī no Ļaudonas un Jēkabpils.

Klātienē skolēni varēja pārliecinies par to, ka akadēmijas telpas ir piepildītas ar īpašu zināšanu auru, ar jauneklīgu dzīvesprieku, ar kvalificētiem un atsaucīgiem mācībspēkiem, kā arī ar mērķtiecīgiem un azartiskiem studentiem.

Informācijas dienā skolēni guva priekšstatu par RTA daudzveidīgo studiju piedāvājumu, noklausoties izsmeļošas prezentācijas par katru fakultāti, pēc tam jau individuāli katrs apmeklēja informatīvos stendus – Uzņēmējdarbība; Ekonomika; Informācijas un komunikācijas zinātnes; Tiesību zinātne; Informācijas tehnoloģija; Mehatronika un vides inženierzinātne; Būvniecība; Mākslas; Tulkošana; Izglītība; Sociālā labklājība; Valodas un kultūras; Ražošana un pārstrāde –, kur tikās ar studentiem un mācībspēkiem, gūstot atbildes uz saviem jautājumiem. Jaunieši uzzināja par studiju iespējām, 420 valsts finansētajām budžeta vietām, uzņemšanas nosacījumiem, dienesta viesnīcu, studiju un prakses iespējām ārzemēs, studenta ikdienas gaitām.

Inženieru fakultātes pārstāvji demonstrēja 3D printera izveidi un stāstīja par mūsdienu inovatīvākajiem atklājumiem vides zinātnē, IT, mehatronikā, būvniecībā  ražošanā un pārstrādē un akcentēja inženierzinātņu lomu mūsdienās. Interesenti varēja aplūkot laboratorijas, kā arī vērot robotu demonstrējumus.

Skolēniem bija iespēja ne tikai gūt vērtīgu informāciju, bet arī pašiem piedalīties studentiskos konkursos un laimēt balvas no RTA. Aktivitātes „Neparasti uzdevumi studentu stilā”, ko organizēja Studējošo padome, un aktivitāte „7 sekunžu izaicinājums”, ko organizēja Izglītības, valodu un dizaina fakultātes Studējošo pašpārvalde, bija atraktīvas un interesantas, liekot skolēniem radoši darboties un no sirds izsmieties.

Ja ir jebkādi jautājumi par RTA studiju programmām, studentu dzīvi, dienesta viesnīcu u.tml., tad rakstiet uz e-pastu: san@ru.lv vai meklējiet informāciju www.ru.lv.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.