Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija ir inteliģences centrs

Trešdiena, 6. aprīlis, 2016
1. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika Baltijas Asambleja, kurā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentārieši un eksperti sprieda par kopīgu apmācību programmu Baltijas valstu drošības iestādēm, kā arī diskutēja par reģiona informatīvās telpas stiprināšanu. Tās ietvaros RTA apmeklēja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Vizītē I. Mūrniece apskatīja akadēmijas telpas, pētnieciskās laboratorijas, tikās ar mācībspēkiem un studentiem. „Esot RTA Inženieru fakultātē, redzot laboratoriju tehnisko nodrošinājumu, runājot ar mācībspēkiem un studentiem, pārliecinājos, ka akadēmija iet roku rokā ar mūsdienu tehnoloģiju attīstības tendencēm. Studentu demonstrētie darbi un tas, cik daudz viņi spēj pastāstīt par mehānismiem, tapšanas procesu un pielietojumu, ir pārsteidzoši,” akcentēja I. Mūrniece.

Pārrunājot aktuālo izglītības jomā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektoru Edmundu Teirumnieku, rektora vietnieku sadarbības un attīstības jautājumos Gunāru Strodu, Studiju un zinātņu prorektora p.i. Angeliku Juško-Štekeli, Saeimas priekšsēdētāja rosināja pēc iespējas plašākai sabiedrības daļai stāstīt un rādīt par tām iespējām, studiju programmām, kuras piedāvā akadēmija. „Arī citviet – Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē – jauniešiem noteikti jāzina, kādas  daudzsološas perspektīvas paveras, studējot Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Redzot iestādes materiāli tehnisko bāzi, sasniegto un plānoto, esmu patīkami pārsteigta un iedvesmota,” piebilda I. Mūrniece.

Akadēmijas vadība tikšanās laikā akcentēja nozīmīgos sasniegumus kopīgo studiju programmu īstenošanā, kā arī aktualizēja to darba lauku, kas vērsts uz Latgales reģiona informatīvās telpas stiprināšanu un nākotnē veicamo saistībā ar drošības aspektiem pierobežā.  

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

M. Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.