Lai izdodas RTA absolventu ieceres!

Pirmdiena, 4. aprīlis, 2016
18. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notika pirmais izlaidums – diplomus par augstākās izglītības iegūšanu saņēma Inženieru fakultātes trīs studiju programmu absolventi: otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Mehatronika”; profesionālās augstākās izglītības maģistra studiju programmas „Vides aizsardzība”; akadēmiskā maģistra studiju programmas „Elektroniskās komercijas informācijas sistēmas” absolventi.

Stāsta akadēmiskā maģistra studiju programmas „Elektroniskās komercijas informācijas sistēmas” absolvente Inna Ušakova: „Esmu no Rēzeknes novada Maltas pagasta. Pirms studijām Rēzeknes Augstskolā (tagadējā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija) ieguvu vidēji profesionālo izglītību profesijā „Komercija”. Tālāk nolēmu paaugstināt savas zināšanas un papildus ekonomikas virzienam apgūt IT tehnoloģijas, kas tagad ļoti strauji attīstās. Izvēloties augstākās izglītības iestādi, es ievēroju, ka Rēzeknes Augstskola piedāvāja samērā jaunu studiju programmu  – „Elektroniskā komercija”, ko arī izvēlējos studēt. Saņemot bakalaura grādu, tālāk nolēmu turpināt studēt un iegūt maģistra grādu jau „Elektroniskās komercijas informācijas sistēmas” studiju programmā.”

Absolvente stāsta, ka no studiju laika viņai atmiņā paliks lekciju apmeklējumi, jo „studiju atmosfēra ir ļoti draudzīga gan no studentu puses, gan no lektoru puses”. Kā spilgtu momentu viņa atceras izmantoto lielisko iespēju – studēt apmaiņas programmā „Erasmus”. „Es divus semestrus ieguvu zināšanas un jaunu pieredzi kaimiņvalstī Lietuvā. Tas arī atstāja ļoti patīkamas atmiņas manā dzīvē.” Inna atzīst, ka visas iegūtās zināšanas gan bakalaura studiju laikā, gan maģistrantūrā viņai tagad ļoti palīdz, un tas attiecas gan uz ekonomikas, gan uz IT jomas zināšanām. „Šobrīd strādāju programmatūras nozarē – uzņēmumā SIA „Geidans Solutions Latvia”, tepat Rēzeknē, mana profesija ir testētājs. Nākotnes plāni ir attīstīties savā profesijā, man šis darbs ļoti patīk un ir prieks pielietot iegūtās zināšanas un apgūtās iemaņas gandrīz sešu mācību gadu laikā arī savā darbā,” saka Inna.

Stāsta bakalaura studiju programmas „Mehatronika” absolvents Andris Balodis: „Izvēlējos studēt mehatroniku, jo tā ir visaptveroša mācību programma, kas sniedz zināšanas vairākās jomās. Rēzeknes Augstskola (tagadējā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija) tika izvēlēta tāpēc, ka es dzīvoju tepat netālu no Rēzeknes, tāpēc man nav tālu jābrauc, lai mācītos. Otrs iemesls ir dažādās mācību iekārtas, kuras tobrīd jau tika izmantotas Rēzeknes Augstskolā studentu apmācībai,” stāsta Andris, kurš, lai paaugstinātu savas zināšanas sistēmu analīzē, jau studē tālāk un akadēmijā apgūst maģistra studiju programmu „Datorsistēmas”.

Andris uzskaita spilgtākos studiju laika mirkļus: „1) studentu iesvētīšana, kurā es vairāk iepazinos ar augstskolas studentiem; 2) „Zinātnieku nakts”, kurā piedalījos ar kursabiedriem, dodot skatītājiem iespēju paspēlēties ar tālvadības robotiem Robotino; 3) lekcijas kopā ar Pleskavas studentiem, palīdzot tiem apgūt pneimatiku, hidrauliku un automatizēto staciju programmēšanu.”

„Lielākoties visas zināšanas, kuras tika iegūtas studiju kursos, man noderēs, tomēr elektrotehnika, programmēšana un rasēšana ir tieši tās, kuras es izmantoju ikdienā,” atzīst Andris, kurš šobrīd strādā par mašīnbūves konstruktoru zviedru uzņēmumā.

1. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notika otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Robežapsardze” izlaidums, bet 2. aprīlī notika izlaidums otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Finanses”, otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Tiesību zinātne” (neklātiene), otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības maģistra studiju programmas „Tiesību zinātne” absolventiem.

Lai Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas absolventiem izdodas visas ieceres!

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.