Iespēja pieteikties Šveices valdības izcilības stipendijai

Otrdiena, 18. augusts, 2015
Līdz 2015. gada 16. novembrim Latvijas pētnieki un doktorantūras studenti, kā arī mākslas augstskolu studenti ar iegūtu bakalaura grādu var iesniegt dokumentus, lai piedalītos starptautiskā stipendiju konkursā uz Šveices valdības izcilības stipendijām.

Stipendijas tiks piešķirtas pētniecībai vai mākslas un mūzikas maģistra studijām Šveices augstskolās 2016./2017. akadēmiskajā gadā. Pieteikšanās brīdī kandidātiem jābūt jaunākiem par 35 gadiem.
Stipendiju veidi:

  • pēcdoktorantūras stipendijas – jaunajiem zinātniekiem ar doktora grādu (grāds iegūts ne senāk kā pirms 5 gadiem);
  • pētniecības stipendijas – doktorantūras studentiem, jaunajiem mediķiem (medicīnas pamatstudijas pabeigtas, maks. ilgums 12 mēneši, pagarināt nevar);
  • doktora studiju stipendijas (stipendija tiek piešķirta uz vienu gadu, to iespējams pagarināt līdz, augstākais, trim gadiem);
  • maģistrantūras vai pētniecības stipendijas tikai mākslas un mūzikas studentiem (bakalaura grāds iegūts ne senāk kā pirms 3 gadiem), stipendiju piešķir maģistra studiju programmas laikam, ko rēķina, ņemot vērā iegūstamos kredītpunktus.

Stipendijas apmērs: CHF 1 920 mēnesī (pēcdoktorantūras pētniekiem - CHF 3 500 mēnesī).
Pieteikšanās nosacījumi, iesniedzamo dokumentu saraksts un vērtēšanas kritēriji:

Tā kā piedāvātās stipendijas sauc “izcilības stipendijas”, tās iegūst tikai apmēram 15–20% no visiem kandidātiem.

Izpildot stipendijas piedāvātāju norādījumus, visas nepieciešamās pieteikuma veidlapas tiks nosūtītas katram kandidātam elektroniski. Ja esat izlasījuši interneta vietnē publicēto informāciju un atbilstat visām prasībām, lūdzu, rakstiet uz e-pasta adresi: aija.jakovica@viaa.gov.lv, sniedzot īsu informāciju par sevi (uz kuru stipendiju plānojat pieteikties, Jūsu pašreizējais statuss), un veidlapas Jums tajā pašā dienā tiks nosūtītas.

Kandidātiem jāiesniedz pilnīgi visi prasītie dokumenti un tie jāsakārto prasītajā secībā. Pats svarīgākais dokuments ir ielūguma vēstule no Šveices augstskolas profesora, kurā viņš uzņemas vadīt stipendiāta pētniecisko darbu vai doktora disertācijas izstrādi.

Pārrunas ar kandidātiem Šveices vēstniecībā vairs netiek rīkotas.

Dokumenti četros eksemplāros (viens paliek aģentūrā) līdz 2015. gada 16. novembrim, plkst. 17:00, jāiesniedz Valsts izglītības attīstības aģentūrā, Vaļņu ielā 1, Rīgā. Papildu informācija pa tālruni 67814331.

Avots: http://viaa.gov.lvRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.