Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notika Ūdens dienai veltīts pasākums

Piektdiena, 25. marts, 2016
23. martā, kad visā pasaulē tiek atzīmēta ikgadējā Pasaules ūdens diena, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) lasītavā tika atklāta fotoizstāde „Rāznas Nacionālais parks” un notika izzinošas aktivitātes jauniešiem par ūdeņiem, tā iemītniekiem un dabas aizsardzību.

Pasākuma ievaddaļā Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Irēna Broliša akcentēja ūdens nozīmīgumu dabas un cilvēces dzīvības procesos un uzsvēra, ka mūsdienās pastāv apdraudējums ūdens resursiem. Pēc tam I. Broliša aicināja apskatīt fotoizstādi un dalījās ar „ūdens stāstiem”, ko vēsta katra fotogrāfija. Pasākuma noslēgumā jaunieši iesaistījās dabu izzinošās aktivitātēs.

Iespaidus par pasākumu izteica Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas 10. klases skolnieces Katrīna, Karīna, Sidnija un Viktorija: „Uzzinājām daudz ko jaunu un interesantu par Rāznas ezeru, Nacionālo parku un apskates objektiem tajā. Pārsteidza fakts, ka Rāznas Nacionālā parka teritorijā tika atrastas mamuta fosilijas. Pārbaudījām savas zināšanas par zivju sugu daudzveidību Rāznā.”

Izstāde ir papildināta ar ūdens tēmai veltītām grāmatām no RTA bibliotēkas krājumiem.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.