Erasmus+ studenti RTA pasākumā iepazīst Latviju

Ceturtdiena, 24. marts, 2016
16. marta vakarā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentu viesnīcā Erasmus+ apmaiņas studenti tika iepazīstināti ar latviešu ēdieniem, dejām, tautastērpiem, Latvijas skaistākajām vietām, tradīcijām un svētkiem.

Mentori bija parūpējušies telpā radīt vajadzīgo noskaņu, izdekorējot telpas sienas ar latvju rakstu zīmēm, karogiem un jostām ar latvju simboliem, un ēdienus pildīja māla traukos. Jāuzsver, ka mentori sev bija sarūpējuši arī tautas tērpus, un tas viss kopā radīja patiesi latvisku noskaņu.

Latviešu nacionālais vakars tika iesākts ar ēdienu nobaudīšanu, citu valstu studentu priekšā tika celtas kartupeļu pankūkas ar krējumu, zirņi ar speķi, štovēti kāposti, rupjmaize ar medu, kā arī ar linsēklu sviestu, un desertam tika sagatavoti krāsnī cepti āboli ar kanēli un pūdercukuru. Kā dzēriens tika baudīts kvass un ābolu sula. Visvairāk iecienītas bija kartupeļu pankūkas, bet neizpratni radīja zirņi ar speķi un rupjmaize ar linsēklu sviestu. Citu valstu jaunieši atzina, ka neko tādu iepriekš nav garšojuši.

Turpinājumā studenti tika iepazīstināti ar Latvijas vēsturi, skaistākajām vietām, svētkiem un interesantiem faktiem par Latviju. Tika rīkota maza viktorīna ar dažādiem interesantiem jautājumiem un pārbaudītas latviešu valodas zināšanas. Jāatzīst, studenti bija diezgan zinoši, kā arī uzdeva sev interesējošos jautājumus gan par vēsturi, gan Latvijas pilsētām, gan par Dziesmu un deju svētkiem.

Vakars turpinājās ar dziesmām un dejām, tika iets rotaļās un dejotas tautas dejas, kas dažiem bija īsts pārbaudījums.

Tā aizsākās nacionālie vakari, katru nākamo nedēļu katras valsts pārstāvji iepazīstinās ar savai valstij raksturīgo. Turpmāk tuvāk iepazīsim Uzbekistānu, Turciju, Vāciju, Ukrainu, Franciju, Indiju un Bulgāriju.

Laura Kudravska, RTA studenteRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.