RTA docente Aina Strode ievēlēta Latvijas Dizaineru savienības valdē

Trešdiena, 23. marts, 2016
Biedrība „Latvijas Dizaineru savienība” (LDS) ir profesionāla radoša dizaina nozares organizācija. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) sadarbība ar Latvijas Dizaineru savienību ir uzsākta 2013. gadā, RTA studentiem un docētājiem piedaloties LDS organizētajās izstādēs un konferencēs Rīgā, demonstrējot studiju programmu „Interjera dizains” un „Vides dizains” studentu izstrādātos projektus.

2015. gadā RTA kļuva par asociēto LDS biedru. Triju gadu laikā RTA studiju programmu rezultāti ir augstu novērtēti Latvijas ikgadējā dizaina izstādē-konkursā „Dizaina sala”, iegūstot „Gada balvas dizainā” dažādās nominācijās. Pēdējos divos gados izveidojusies arī cieša sadarbība dizaina pētniecības jomā, jo RTA maģistra programmas „Dizains” studenti un arī dizaina programmu docētāji katru gadu prezentē savus pētījumus LDS konferencē „Design. Experience. Challenges”.

Novērtējot RTA docētāju un studentu devumu Latvijas dizaina izglītības un pētniecības attīstībā, LDS valdē kā dizaina vadības sekcijas vadītāja  tika ievēlēta RTA maģistra programmas „Dizains” direktore, studiju virziena „Mākslas” vadītāja, docente Aina Strode. LDS uzdevumos ietilpst uzlabot dizaina izglītības kvalitāti Latvijā, piedaloties kā profesionāliem ekspertiem dizaina izglītības standartu noteikšanā un attīstīšanā, Latvijas valsts kultūrpolitikas veidošanā, ar dizainu saistītu likumdošanas aktu, valdības un pašvaldību lēmumu sagatavošanā.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.