Rēzeknē notiks dokumentālās filmas “Ģenerālplāns” par Krievijas ietekmes metodēm Baltijas valstīs seanss un diskusija

Ceturtdiena, 17. marts, 2016
22. martā plkst. 17.15 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, 124. auditorijā, notiks režisora Jura Pakalniņa dokumentālās filmas „Ģenerālplāns” seanss, pēc kura sekos diskusija ar filmas veidotājiem, politiķiem un nozares ekspertiem.

Diskusijā piedalīsies filmas līdzautore, žurnāliste un „RE:Baltica” dibinātāja Inga Spriņģe, Eiropas žurnālistikas observatorijas platformas krievu lapas redaktors Andrejs Berdņikovs un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas asociētais profesors Dr. hist. Vladislavs Malahovskis. Diskusiju vadīs žurnāliste un producentu apvienības „Lietišķā Latgale” vadītāja Renāte Lazdiņa.

Filma „Ģenerālplāns” pēta metodes, kā Krievija ietekmē Baltijas valstu iekšpolitiku, šķeļot vietējo sabiedrību, sējot ilgas pēc Padomju Savienības un noniecinot Baltijas valstu atgūto neatkarību. Filmā kā eksperti piedalās – Anne Aplbauma, Ļevs Gudkovs, Anderss Fogs Rasmusens, Džulians Lindlijs-Frenčs, Artemijs Troickis un citi.

Žurnāla „The Economist” redaktors Edvards Lukass, vērtējot filmu, secina: „Tas ir viegli uztverams, aizraujošs un satraucošs stāstījums par Krievijas maigās varas ofensīvu pret Rietumiem.”

Filma ir Baltijas valstu žurnālistu un filmu studiju Mistrus Media (Latvija), Monoklis (Lietuva) un Allfilm (Igaunija) kopražojums. ‘Mēs sākām veidot filmu par Krievijas maigo varu, bet pabeidzām par neredzamo karu, kas sākās ilgi pirms „zaļo cilvēciņu” ierašanās.  Baltija jau ilgus gadus ir bijis izmēģinājumu poligons informatīvajā karā, kurā kā ierindnieki karo Kremļa kontrolētas televīzijas, Krievijas finansētas nevalstiskas organizācijas un tās atbalstīti politiķi. Mums kā žurnālistiem bija pienākums parādīt, kā šis ietekmes tīkls tiek veidots, finansēts un izmantots. Šī nav filma par Baltijas krieviem. Šī ir filma par ietekmes tīkla veidošanas metodi, kuras elementi sāk parādīties arī citās Rietumu valstīs,” uzsver filmas scenārija autore Sanita Jemberga.

Filma tapusi sadarbībā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistiskas centru „Re:Baltica”, filmu studiju „Red Dot Media”, Baltijas valstu sabiedriskajām raidorganizācijām (LTV, ERR, LRT), Latvijas un Lietuvas nacionālajiem kino centriem, ES programmu „Radošā Eiropa”, Latvijas Valsts kultūrkapitāla fondu un Adenauera fondu.

Filmas seanss un diskusija ir bez maksas.

Filmas tapšanu atbalstīja AS „Air Baltic Corporation”, SIA „Lux Express Latvia”, Eiropas Parlamenta deputāta Roberta Zīles birojs, Latvijas vēstniecība Dānijas karalistē, Krievijas Federācijā, Polijā, kā arī Radisson Blu Daugava Hotel Rīga. Filmas seanss un diskusija top sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Latvijas Nacionālā kino centra atbalstu.

Filmas režisors ir Juris Pakalniņš, scenārija autore – Sanita Jemberga, pētnieces Inga Spriņģe un Arta Ģiga, producenti Gints Grūbe un Elīna Gediņa-Ducena.

Filmas reklāmas klips skatāms šeit: https://vimeo.com/156247421

Informāciju sagatavoja:

Madara Kalniņa

producente

filmu studija “Mistrus Media”

madara.kalnina@mistrusmedia.lv

t. 26661133Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.