RTA tika atklāta fotoizstāde „Jurists arī ir cilvēks”

Otrdiena, 8. marts, 2016
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā no 1. līdz 3. martam notika ikgadējās „Juristu dienas”, kuru laikā tika atklāta fotoizstāde „Jurists arī ir cilvēks”.

Fotoizstādes mērķis bija atspoguļot tiesību zinātnes studentu un pasniedzēju daudzpusību. Izstādē savas fotogrāfijas bija iesnieguši gan studenti, gan pasniedzēji – kopumā vairāk kā 20 personas apskatei piedāvāja vairāk nekā 60 fotogrāfijas, kurās atspoguļoti tādi hobiji kā ceļošana, medības, makšķerēšana, dejošana, kulinārija, floristika, mūzika. Iepazīstoties ar izstādi, atklājās, ka topošie juristi ir sportiski cilvēki, kuri nodarbojas ar slēpošanu, riteņbraukšanu, laivošanu, peldēšanu un pat snovbordu.

Izstādes idejas autore, RTA lektore Aija Kuzminska atzīst, ka vēlējusies izveidot šo fotoizstādi, jo pašai ir daudz hobiju un gribējusi uzzināt par kolēģu un studentu brīvā laika pavadīšanas veidiem, kā arī iepazīstināt ar tiem citus. A. Kuzminska uzskata, ka šis ir lielisks veids, lai parādītu apkārtējiem, ka arī juristi prot atpūsties un nodarboties ar visdažādākajām aktivitātēm.

Pēc izstādes atklāšanas savos iespaidos par to dalījās RTA studenti.

Linda Logina, 2. kursa studente: „Man bija tas jaukais un interesantais darbs palīdzēt pasniedzējai A. Kuzminskai veidot fotoizstādi „Jurists arī ir cilvēks”. Fotogrāfijas atnesa gan studenti, gan pasniedzēji. Šī fotoizstāde bija jaunums „Juristu dienās”, bet atsaucība bija pietiekoši liela, ņemot vērā, ka gan studentiem, gan pasniedzējiem ir saspringts grafiks. Tiesību zinātne ir zinātne, kas aizņem ļoti daudz brīvā laika, bet gan pasniedzēji, gan studenti spēj sevi pilnveidot dažādos hobijos un baudīt dzīvi visā krāšņumā. Es ceru, ka šī tradīcija saglabāsies arī citās Juristu dienās un atsaucība būs vēl lielāka.”

Ilona Žukova, 3. kursa studente: „Man patika fotoizstāde. To aizraujošu padarīja pasniedzēju stāstījums par saviem hobijiem, kā arī A. Jermacānes uzdevums atminēt vietas, kurās viņa ir bijusi. Šis uzdevums lika paasināt prātu gan studentiem, gan docētājiem. Domāju, ka šo aktivitāti varētu īstenot arī turpmāk, taču katrreiz mainot fotoizstādes tematu, kā arī iesaistot katru dalībnieku ar nelielu stāstījumu par fotoattēlos redzamo.”

Lelde Bartuša, 3. kursa studente: „Man ļoti patīk šīs izstādes ideja, ka tu spēj padalīties ar saviem hobijiem un atrast sev domubiedrus, kuriem ir tādi paši hobiji kā tev. It īpaši interesanti šķiet uzzināt pasniedzēju hobijus, ieraudzīt viņus no citas puses, nevis tikai kā personu, kura stāv auditorijas priekšā. Šo izstādi vajadzētu ieviest kā vienu no „Juristu dienu” tradīcijām, varbūt pat paplašinoties un aptverot ne tikai juristus, bet arī citu programmu studentus un pasniedzējus.”

Agita Papkova, RTA 4. kursa studente

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.