Latgaliešu rakstnieka Raibā otrās stāstu grāmatas „Zalta tesmini” prezentācija

Trešdiena, 2. marts, 2016
24. februārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Mākslas terasē notika latgaliešu rakstnieka Raibā otrās stāstu grāmatas „Zalta tesmini” prezentācija. Tā iesākās ar Raibā vārdiem: „Dari, ko darīdams, beigās izdari pats, tāpēc pasākumu vadīšu es.”

Klātesošie tika iepazīstināti ar grāmatu – tajā pavisam ir pieci stāsti ar visai savdabīgiem nosaukumiem, kā, piemēram, „Slepkavība Aglonā”, „Demo” u.c. Grāmatas beigās ir izveidota vārdnīciņa, kurā ir paskaidroti neskaidrie vārdi, frazeoloģismi. „Zalta tesminu” tapšanā Raibajam bija izveidojusies sadarbība ar underground mākslinieku Guntix, kurš iepazīstināja pasākuma apmeklētājus ar stāstu fragmentiem. Norisinājās arī neliels konkursiņš, kurā, uzdodot grāmatas autoram sev interesējošus jautājumus, interesantākā jautājuma autors varēja balvā iegūt grāmatu „Zalta tesminus”.

Pasākuma otrajā daļā norisinājās diskusija par „Mūsdienu latgaliešu literatūras augšām un lejām”. Tajā RTA docētāja Ilga Šuplinska aicināja nosaukt pazīstamākos latgaliešu autorus, kā arī uzdeva aktuālu jautājumu – vai vispār ir nepieciešams rakstīt latgaliski?

Grāmatas prezentācija norisinājās pozitīvi humoristiskā gaisotnē. Noslēgumā jebkuram interesentam bija iespēja iegādāties savā īpašumā stāstu grāmatu „Zalta tesmini”, kā arī nofotografēties ar tās autoru.

Pārdomās par redzēto dalījās prezentācijas apmeklētāja un RTA absolvente Gita Nagle: „Mani doties uz grāmatas prezentāciju pamudināja divi faktori. Pirmkārt, tas, ka esmu personīgi pazīstama ar autoru, un otrais, ka vēlējos nedaudz vairāk uzzināt par grāmatu. Raibā radošo daiļradi vērtēju pozitīvi, jo viņš nebaidās izteikt savu viedokli un domas par to, kas notiek pasaulē, un par sev tuvām tēmām ar veselīga humora devu. Pirmie iespaidi – noteikti gribu izlasīt šo grāmatu! Parasti necenšos izteikt viedokli par lietām, ko nezinu, taču prezentācija mani ieinteresēja, tāpēc jāsāk tikai lasīt.”

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.