Autorizēties   |   Reģistrēties

Erasmus+ studenti izvēlas studēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā

Pirmdiena, 15. Februāris
Nemanot ir paskrējis rudens semestris, ir beigusies sesija, sācies jaunais darba cēliens, un Rēzeknes Augstskola ir mainījusi savu nosaukumu. Lielās pārmaiņas līdz ar sevi uz Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) ir „atvedušas” pēdējos studiju semestros jo īpaši lielu Erasmus+ apmaiņas programmas studentu skaitu.

Janvāra beigās – februāra sākumā Rēzeknē no piecām dažādām valstīm ieradās 20 jaunie Erasmus+ studenti, kā arī atgriezās četri pagājušā semestra Erasmus+ studenti. Šajā semestrī RTA mācīsies studenti no Turcijas, Francijas, Vācijas, Bulgārijas, kā arī Ukrainas studenti, kuri studē Polijā.

Inženieru fakultātē e-komerciju studē Vaselins (Bulgārija), kurš izvēlējās studēt RTA, jo bija dzirdējis labas atsauksmes gan par RTA, gan par pilsētu kopumā. Ierodoties Rēzeknē, pirmais iespaids ir labs, un Vaselins pagaidām nav vīlies savā izvēlē. Izvēli ietekmēja arī tas, ka Gabrovas Tehniskajai universitātei ir cieša sadarbība ar RTA.

Savukārt Ceren (Turcija), Vladislav (Bulgārija) un Ivan (Bulgārija) ir topošie datorinženieri/programmētāji. Ceren RTA par savu Erasmus+ galamērķi izvēlējās pēc rūpīgas atlases, izvērtējot visus plusus un mīnusus. Viens no galvenajiem plusiem ir tas, ka Latvija ir salīdzinoši droša valsts un pašlaik Ceren pie mums jūtas ļoti labi. Vladislavs izvēlējās RTA par savu Erasmus+, jo gribēja izmēģināt un iepazīt kaut ko jaunu. Savukārt Buraks RTA studēs mehatroniku. Inženieru fakultātē studēs arī maģistrants Dogans no Turcijas, kurš Rēzekni izvēlējās tieši tāpēc, ka bija dzirdējis labas atsauksmes par pilsētu. Viņam ļoti patīk, ka Rēzekne, salīdzinot ar pilsētām Turcijā, ir klusa un mierīga. Esot Rēzeknē, gan Buraks, gan Dogans cer iepazīt latviešu kultūru un iegūt jaunus draugus tāpat kā citi Erasmus+ apmaiņas programmas studenti. Studenti ir apmierināti, atzinīgi izsakās par RTA: „Skola mums ļoti patīk, skaistas telpas, apkārt jauki, smaidīgi un izpalīdzīgi cilvēki.”

Ekonomikas un pārvaldības fakultātē studiju programmā „Tiesību zinātne” studēs vairāki studenti no Ukrainas – Pavlo, Oleksandr, Yehor, Yana, kuri pašlaik studē Polijā un izvēlējās studēt Erasmus+ programmas ietvaros RTA. Jaunieši ir priecīgi par to, ka viņiem ir daudz vieglāk sazināties ar apkārtējiem, jo viņi pārvalda ne tikai angļu, bet arī krievu valodu. Fevzi (Turcija) RTA bija plānojis ierasties jau rudens semestrī, taču juridisku iemeslu dēļ tas nebija iespējams, bet tagad beidzot ir nonācis Rēzeknē un ar nepacietību gaida pirmās lekcijas.

Savukārt Izglītības, dizaina un valodu fakultātē šajā semestrī studēs vairāki topošie angļu valodas skolotāji Karina (Polija), Merve, Seda, Gamze, Unal, Gozde, Elif (Turcija). Merve izvēlējās RTA, vadoties pēc saņemtajām atsauksmēm no iepriekšējo gadu studentiem. Arī Unals pirms ierašanās Rēzeknē bija dzirdējis labas atsauksmes par RTA, bet Elif izmantoja Erasmus+ apmaiņas programmas piedāvātās iespējas un devās uz RTA, jo vēlējās izmēģināt kaut ko jaunu.

Stāsta sākumskolas skolotāja Aliye (Turcija): „Pirmie iespaidi par RTA ir ļoti labi, skola ir moderna un mājīga, patīkama aura, arī cilvēki, ir jauki un izpalīdzīgi. Pilsēta ir nepierasti maza.”

Tolga un Clemens, pagājušā semestra Erasmus+ apmaiņas programmas studenti, atzinīgi izsakās par savu Erasmus pieredzi Rēzeknē, kas sevī ietver lieliskas, neaizmirstamas atmiņas, daudz jaunu draugu un neatsveramu pieredzi. Tolga saka: „Šajos mēnešos ieguvu daudz jaunus draugus, iepazinu ne tikai Latviju, bet arī citas valstis. Nedaudz esmu apguvis krievu valodu un uzskatu, ka tā man nākotnē var ļoti noderēt.” Clements atklāj: „Kad tikko ierados Rēzeknē, man bija neliels kultūršoks, jo šī pilsēta ļoti atšķiras no pilsētas, kurā es dzīvoju. Bet drīz vien iepazinu jaukus cilvēkus, ar kuriem ātri atradām kopīgu valodu, tas ļoti palīdzēja šī semestra laikā. Man patīk RTA, pasniedzēji ir atsaucīgi, izpalīdzīgi un pretimnākoši, studenti ir atvērti un komunikabli. Lielākais ieguvums noteikti ir manas angļu valodas progress.”

Studenti ir entuziasma pilni un mēģina pierast pie jaunās vides, laika apstākļiem un kultūras. Visiem ir izveidojies labs pirmais iespaids par RTA un apkārtējiem cilvēkiem. Palīdzēsim jauniešiem iejusties, būsim atvērti, saprotoši un viesmīlīgi, lai radītu patīkamas atmiņas par Erasmus apmaiņas programmā pavadīto laiku.

Agita Papkova, RTA 4. kursa studenteRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, 2016 © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368;
Jautājumus un ierosinājumus sūtiet uz helpdesk@rta.lv