RTA aizvadīta kārtējā Ēnu diena

Piektdiena, 12. februāris, 2016
10. februārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika kārtējā Ēnu diena. Jaunieši no Rēzeknes, Kārsavas, Ciblas, Madonas bija ieradušies akadēmijā, lai satiktu, iepazītu gan savu „ēnu” devēju, gan konkrēto profesiju. Lai sekmīgāk veiktos pretendētu atlase, sākotnēji akadēmijas darbinieki pieteica savus amatus ēnošanai, savukārt skolēni rakstīja motivācijas vēstules, kāpēc viņi vēlas ēnot vienas vai otras profesijas pārstāvi.

Lielākais piedāvājums un arī lielākais pieprasījums šogad bija tieši pēc inženierzinātņu profesijām. Piemēram, Sandra Sniedze no Madonas Valsts ģimnāzijas motivācijas vēstulē rakstīja: „Pašlaik mācos Madonas Valsts ģimnāzijas 12.klasē. Pēc skolas beigšanas esmu nolēmusi studēt tieši Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un tieši IT studiju programmā. Ēnu dienā gribētu apmeklēt akadēmiju, man būtu lieliska iespēja iepazīties par skolu un uzzināt papildus par IT studiju virzienu, kā arī citām piedāvātajām iespējām nākotnē”.

Ēnu diena tradicionāli februārī notiek visā Latvijā, to rīko biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

M. Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.