1. septembrī notiks Rēzeknes Augstskolas Zinību diena un Rozes svētki

Otrdiena, 25. augusts, 2015
1. septembrī plkst. 11.00 Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 115 (Rēzeknes Augstskolas (RA) pagalmā) notiks Zinību dienai veltīts pasākums, kā arī ikgadējie svētki 1. kursu studentiem – Rozes svētki, kuros no pirmkursnieku vidus tiks izvēlēta Roze un Bruņinieks.

Jāuzsver, ka 1. kursa studenti, kuri ir atraktīvi vai kuriem piemīt kāds talants (dzied, spēlē, dejo) vai hobijs, ko var prezentēt žūrijai un citiem klātesošajiem, aicināti piedalīties RA Rozes svētkos un izvirzīt savu kandidatūru RA Rozes vai RA Bruņinieka titulam, rakstot uz e-pastu san@ru.lv (līdz 31. augusta plkst. 10.00).

Pagājušajā gadā Rozes titulu ieguva Laura Kudravska (Kaunatas vidusskolas absolvente), bet Bruņinieka titulu – Jānis Kozlovs (Iecavas vidusskolas absolvents).

Jānis atceras, ka spilgtākais Rozes svētku brīdis esot bijis sava talanta demonstrēšana. Tā kā Jānis iepriekš konkursam nebija pieteicies, bet ticis izvirzīts pasākuma laikā, tad viņam nācās izdomāt, ar ko aizraut publiku. „Neapjuku un piecu minūšu laikā uzrakstīju īsu dzejolīti, kas laikam nebija nemaz tik slikts, ja jau beigās kļuvu par Bruņinieku,” viņš saka.

Laura, atceroties, kā pagājis studiju gads, atzīst, ka bijuši daudzi spilgti brīži, ieskaitot arī Rozes svētkus un uzvaru. Vislabāk atmiņā esot palicis pasākums „Zinātnieku nakts”. „Bija brīži, kad pie manis kā Rozes titula ieguvējas nāca daudzi skolēni un vēlējās kopā nofotografēties, tāpat arī skolotāji uzdeva dažādus jautājumus par Rēzeknes Augstskolu,” saka Laura. „Rozes un Bruņinieka tituls ir gan prestižs, gan arī atbildīgs. Rozei un Bruņiniekam ir jābūt aktīviem un atbildīgiem, jo viņi ir Rēzeknes Augstskolas pārstāvji.”

2014. gada RA Bruņinieka titula ieguvējs Jānis Kozlovs uzskata, ka Rozes un Bruņinieka titulu ieguvējiem noteikti jābūt radošiem cilvēkiem, kuri mīl komunicēt ar citiem cilvēkiem, viņiem jāmāk justies brīvi un improvizēt, jo, „pildot savus pienākumus, nāksies vadīt dažādus pasākumus un cita veida aktivitātes”. Jānis šī gada Rozei un Bruņiniekam novēl izmantot katru mirkli, ko sniedz šis tituls, prezentēt sevi, savas spējas un īpašības tikai no labākās puses.

2014. gada RA Rozes titula ieguvēja Laura Kudravska šī gada Rozei un Bruņiniekam novēl nebaidīties no jaunā amata, iesaistīties pēc iespējas vairākos pasākumos un RA piedāvātajās aktivitātēs, kā arī novēl labi pavadīt laiku jaunajā mācību vidē, iegūt labus draugus, ar lepnumu pārstāvēt augstskolu dažādos pasākumos un izbaudīt jauno mācību gadu.

Inga Kaļva, SAN informācijas speciāliste

Māra Justa fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.