RTA pārstāvji piedalījās starptautiskajā biznesa forumā Lietuvā

Otrdiena, 26. janvāris, 2016
22.janvārī deviņi Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) docētāji (prof. I. Mietule, prof. I. Silineviča, asoc.prof. I. Arbidāne, doc. L. Litavniece, I. Kotāne, Ē. Viškers, I. Silicka, I. Dembovska, I. Novika), astoņi Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studenti un divi Rēzeknes uzņēmumu pārstāvji – I. Balčūne (Lūznavas muižas pārvaldniece) un A. Mežulis (SIA „SimpleWood”) – piedalījās starptautiskajā biznesa forumā „International Business Experience for Students, Academics and Entrepreneurs: Latvia, Lithuania and Poland Perspective” Lietuvā, Kauņā.

Starptautisko biznesa forumu organizēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (Latvija), Kauno Kolegija, University of Applied Sciences, Lietuva un Belastokas Tehnoloģiju universitāte (Bialolystok University of Technology ), Polija. Forumā tika diskutēts par ekonomikas attīstību visās trīs valstīs, par visstraujāk augošajām tautsaimniecības nozarēm. Par Latvijas ekonomikas attīstību stāstīja docente L. Litavniece.

No katras valsts uzstājās uzņēmēji, kuri pārstāvēja tūrisma, loģistikas un ražošanas uzņēmumus. Darba grupās tika diskutēts par starptautiskā biznesa attīstības izaicinājumiem tuvāko trīs gadu laikā.

Par gūto pieredzi stāsta RTA studenti.

Mārtiņs Strods: „Manuprāt, brauciens bija lietderīgs – komunicēšanas prasmju uzlabošana, lielu uzņēmumu darbības principu izprašana, jaunu cilvēku iepazīšana – tās ir tikai dažas lietas, kuras ieguvām. Workshopā sadalījāmies grupās, pie viena galda apvienojās Latvijas, Lietuvas un Polijas pārstāvji, lai spriestu par mūsuprāt sagaidāmajām tendencēm Eiropā nākošo trīs gadu laikā. Interesanti bija salīdzināt to, kā uz Eiropas attīstību skatās dažādu valstu pārstāvji, bet kopsaucējs viens – viss notiek uz labu!”

Ramona Keidāne: „Jebkura starptautiska pieredze studentam sniedz zināšanas, kādas nevar apgūt teorijas ceļā. Arī šī reize, piedaloties starptautiskajā biznesa konferencē Lietuvā, nebija izņēmums. Man bija iespēja ne tikai dzirdēt par uzņēmēju biznesa idejām un pieredzi, bet arī novērtēt viņu prezentēšanas prasmes. Šī bija iespēja arī labāk iepazīt RTA studentus no dažādiem studiju kursiem. Pateicos RTA dekānei un Studējušo padomei par izdevību piedalīties šāda veida starptautiskās konferencēs, kas, iespējams, man kā studentam sniedz pirmos soļus nākotnes karjeras plānošanā.”

Aigars Trops: „Liels paldies RTA dekānei, kura deva iespēju piedalīties šajā biznesa forumā Kauņā. Tā ir pieredze, ko nevar iegūt, sēžot skolas skolā. Šajā braucienā varējām iepazīt gan citu kursu studentus, gan arī pašus pasniedzējus un citu valstu dalībniekus. Konferencē ielūkojāmies citu valstu ekonomikā, uzņēmējdarbībā, kultūras jomā, kā arī nācās padarboties pašiem. Tā noteikti ir lieliska pieredze, daudz jaunu iespaidu un kopumā labi pavadīts laiks.”

Jelizaveta Romanova: „Otrajā starptautiskajā biznesa forumā es uzzināju daudz interesanta priekš sevis. Ļoti patika Workshop, kur mēs strādājam komandās ar citu valstu studentiem, docētājiem un uzņēmējiem. Šis pasākums palīdzēja man uzzināt par kaimiņvalstu ekonomiku, biznesu un kultūru. Personīgi man pasākums ļoti patika.”

Inga Songailo: „Brauciens uz starptautisko biznesa forumu Kauņā bija pieredzes bagāts. Bija interesanti klausīties dažādu valstu uzņēmēju prezentācijas un rast idejas, iespējams, savam biznesam. Man patika un, ja būs iespēja, noteikti brauktu vēl.

RTA lektore Iveta Dembovska

Ilutas Arbidānes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.