Prakses laiks Kiprā: jauna pieredze un zināšanas

Trešdiena, 10. novembris, 2021
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) profesionālā bakalaura studiju programmas “Uzņēmējdarbība” (specializācija “Tūrisma vadība”) 4. kursa students Salvis Dundenieks dalās savā pieredzē, kas iegūta, izmantojot Erasmus+ sniegto iespēju un no 1. jūnija līdz 18.septembrim izejot praksi Kiprā.

“Erasmus+ laikā students var aizbraukt uz kādu skaistu valsti, lai studētu vai izietu praksi. Esmu ļoti pateicīgs RTA par šo iespēju, jo šajā vasarā, neskatoties uz Covid-19 ierobežojumiem, biju prakses braucienā uz Kipru. Arī Kiprā bija savi ierobežojumi, bet tie nebija tik stingri. Nēsājām maskas, ik pēc trijām dienām gājām nodot Covid-19 testus, bet tas netraucēja brīvajā laikā doties piedzīvojumos un iepazīt Kipras kultūru. Pārsvarā spīdēja saule, un vasarā gaisa temperatūra tur sasniedz līdz pat +450C. Atrodoties visu vasaru Kiprā, biju pat noilgojies pēc Latvijas lietus.

Šajā laikā es strādāju viesnīcās restorānos, kas pieder Kipras populārākajai viesnīcu ķēdei “Kanika Hotel&Resort”. Strādāju tādās viesnīcās kā “Olympic Lagoon Resort Ayia Napa”  un  “Elias Beach Hotel”, ko pēc pirmajām divām nedēļām varēju saukt par mājām, jo tur pavadīju visu vasaru. Strādāju bērnu kristībās, bērnu dzimšanas dienas ballītēs un piecās kāzās, kas ļāva iepazīt citas kultūras. Strādāju par viesmīli, apkalpoju klientus un pieņēmu pasūtījumus, kā arī reizēm strādāju nelielā restorāna bārā un biju galvenais šajā restorānā, kas seko līdzi notiekošajam un dod citiem uzdevumus, kas jāpaveic.”

Spilgtākie iespaidi

“Viens no spilgtākajiem momentiem bija tad, kad tikko ielidoju Kiprā un izkāpu no lidmašīnas. Bija dīvaina sajūta, jo Kiprā ir citādāks klimats nekā Latvijā. Sākumā bija grūti pierast pie mazām un šaurām ieliņām un satiksmes, jo gājēju pāreju tur ir ļoti maz, bet pēc viena mēneša jau  biju iejuties un likās,  ka dzīvoju tur jau veselu mūžību.

Kiprā pirmās divas nedēļas es strādāju 5 zvaigžņu  viesnīcā  “Olympic Lagoon Resort Ayia Napa”, bet saistībā ar Covid-19 pēc divām nedēļām mani pārcēla uz 4 zvaigžņu viesnīcu “Elias Beach Hotel” Limasolā, jo pirmajā viesnīcā bija problēmas ar viesu pieplūdumu un studentiem nebija daudz darba.

Jaunais kolektīvs bija superīgi labs, jo visi bija atsaucīgi un draudzīgi, taču  neaizmirsīšu pirmo dienu restorānā, kad ar tevi visi runā angļu valodā, bet man nebija pieredzes strādāt restorānā. Pirmās dienas bija piepildītas ar stresu, bet kolēģi mani saprata un redzēja, ka es ļoti ātri mācos, redzēja, cik labi es strādāju, jo vēlāk jau reizēm biju arī galvenais restorānā.”

Gūst jaunas iemaņas un uzlabo angļu valodas prasmes

“Šajos vasaras mēnešos iemācījos ļoti daudzas lietas, piemēram, kā pareizi klāj galdu visām trijām ēdienreizēm dienā, jo katrā ēdienreizē galda klājums atšķīrās. Iemācījos, kā dažādos veidos salocīt salvetes, kā pareizi pasniegt un novākt šķīvjus, jo arī te ir savi noteikumi, kas jāievēro.

Uzlaboju angļu valodas zināšanas, jo mēs “Elisas Beach Hotel” restorānos bijām  studenti no dažādām valstīm. Daudzi studenti bija no Polijas un mums iemācīja dažādus poļu valodas vārdus, bet mēs savukārt viņiem iemācījām dažus latviešu valodas vārdus, neizpalika arī krievu valoda, jo daudzi klienti mums bija no Krievijas. Šī pieredze, kas tika iegūta, pateicoties Erasmus+ programmai, ir vārdos neaprakstāma. Kad bija pienācis laiks doties uz Latviju, tad ļoti negribējās braukt projām no tik brīnišķīgas vietas un tik draudzīga un sirsnīga kolektīva, ko Latvijas darba vidē ir grūti atrast. Ja vēl būs iespēja izmantot Erasmus+ piedāvājumu, tad šo iespēju izmantošu un arī citiem to iesaku.”

 

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no S.Dundenieka personīgā arhīvaaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.