“RTA Roze 2021” – Amanda Broka, “RTA Bruņinieks 2021” – Dairis Urtāns

Trešdiena, 10. novembris, 2021
Par spīti Covid-19 apstākļiem, kas neļāva Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) tradicionālajiem svētkiem – Rozes svētkiem – notikt klātienē, arī šogad no 1.kursu studentu vidus ir izvēlēti divi aktīvi jaunieši, kuri saņēma Rozes un Bruņinieka titulu, – Amanda Broka un Dairis Urtāns.

Amanda ir absolvējusi Rēzeknes tehnikumu un RTA studē profesionālā bakalaura studiju programmā “Interjera dizains”. “Izvēlējos studēt RTA, jo te varu turpināt studijas programmā, ko absolvēju Rēzeknes tehnikumā – esmu interjera noformētāja. RTA ir tuvākā augstākās izglītības iestāde manai dzīvesvietai,” par savu studiju izvēli stāsta jauniete.

Savukārt Dairis ir Malnavas koledžas absolvents, kurš RTA studē profesionālā bakalaura studiju programmā “Sākumizglītības skolotājs”. “Izvēlējos studēt RTA, jo Rēzekne jau ilgu laiku man ir zināma. Tā atrodas pašā Latgales sirdī un nav tālu no manas dzīvesvietas. Turklāt RTA ir viena no 25 pasaules labākajām augstskolām, ir pieejamas budžeta vietas un mani interesējošā studiju programma,” uzsver Dairis. Par savu izvēlēto profesiju viņš teic: “Man patīk bērni, jaunieši un savu dzīvi vēlos veltīt to audzināšanai, mācīšanai, izglītošanai. Vēlos bērniem sniegt zināšanas, gudrību, sirdsgudrību. Bērniem vēlos iemācīt cieņu, tikumu, pieklājību, atbildību, pienākuma apziņu. Mūsdienās par skolotāju kļūst tikai tādi cilvēki, kuri savu dzīvi pilnībā upurē citu – savu skolēnu – nākotnei.”

Abi jaunieši ir ļoti aktīvi un radoši. Amandas lielākais hobijs un brīvā laika aizraušanās ir floristika – māksla caur ziediem. “Katrs gadalaiks mums piedāvā plašu klāstu materiālu, kurus izmantot savos radošajos darbos. Mani aizrauj ziedu kompozīciju kārtošana, dekorāciju veidošana – tas ir veids, kā parādu savu radošumu.” Dairim ir daudz hobiju (grāmatu par vēsturi, zinātni lasīšana, seriālu un filmu skatīšanās, zīmēšana, dziedāšana, dejošana, ceļošana), bet vislielākais viņa hobijs ir piedalīties filmu tapšanas procesā. “Pirmā filmēšanās notika 2018.gadā Viestura Kairiša filmā ”Pilsēta pie upes”. Tajā es filmējos masu skatos – tēloju 16 gadīgu vācu kareivi un arī latviešu leģionāru. Otrā filmēšanās notika 2019.gadā Lailas Pakalniņas filmā „Spogulī”. Tajā es filmējos masu skatos – tēloju 17 gadīgu jaunu jūrnieku. Trešā filmēšanās notika 2020.gadā LTV dokumentālajā filmā „Miers.Robeža.Tilts.”, kur tēloju 18 gadīgu jaunu bēgli, robežsargu, ziņu izplatītāju, filmējos masu skatos un arī mazā epizodē,” stāsta Dairis.

Jāuzsver, ka Amanda, Dairis un Anastasija Plasa (profesionālā bakalaura studiju programma “Sākumizglītības skolotājs”) bija tie drosmīgie 1.kursu studenti, kuri ar saviem talantiem (Anastasijas hobijs ir tamborēt un adīt, galarezultātā radot skaistas rotaļlietas) iepazīstināja arī citus, par tiem pastāstot RTA sekotājiem sociālajos tīklos – Facebook un Instagram. Novērtējot jauniešu radošumu, visvairāk balsu – 107 – tika atdotas Amandai, tādēļ viņai tika piešķirta Skatītāju Simpātiju balva.

RTA Rozes un Bruņinieka titulu ieguvēji studentiem novēl nepadoties un īstenot savus mērķus, savukārt, ja iecerētais uzreiz neizdodas, tad uztvert to kā motivāciju – nebaidīties un darīt. Lai Amandai un Dairim veiksmīgs jaunais studiju gads un daudz enerģijas, lai īstenotu savas ieceres un iedvesmotu citus studentus!

 

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no Amandas un Daira personīgā arhīvaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.