Izdota grāmata “Politiski represēto dzīvesstāsti Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas mutvārdu vēstures arhīvā”

Ceturtdiena, 16. septembris, 2021
13. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika Valdas Čakšas sastādītās grāmatas “Politiski represēto dzīvesstāsti Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas mutvārdu vēstures arhīvā” atklāšana, uz kuru bija ieradušies represēto kluba biedri un citi interesenti.

Pasākuma laikā varēja dzirdēt atmiņu stāstus,  pārdomās dalījās Rēzeknes pilsētas politiski represēto apvienības priekšsēdētāja Regīna Semjonova, ar smeldzīgām dziesmām uzstājās mūziķis Oskars Lustiks.

2021. gada 14. jūnijā apritēja 80 gadi, kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. Pieminot deportāciju upurus, vienlaikus visā Latvijā lasīja 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdus. Piemiņas pasākumi notika arī tautiešu mītņu zemēs ārpus Latvijas. Šajā dienā arī Rēzeknē tika organizēts pasākums. Taču šo atmiņu mutvārdos un rakstiskajā formā nekad nevar būt par daudz.

Grāmatas autore Valda Čakša teica: “Šie dzīvesstāsti, kas ir izdoti papīra formātā, ir unikāli, jo tās ir liecības par laikmetu, par cilvēku attiecībām, par iespējām, ne tikai par tiem smagajiem brīžiem. Tāpēc represēto piemiņai ir nepieciešami šādi izdevumi, grāmata ir cieņas apliecinājums represēto cilvēku mūžam, ciešanām, arī izturībai, vēlmei par to stāstīt citām paaudzēm”.  

Klātesošos uzrunāja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektora vietniece sadarbības un attīstības jautājumos Iveta Graudiņa, sakot paldies grāmatas autorei Valdai Čakšai un RTA studentiem, kuri satikās un intervēja represētos.

Grāmatas tapšanai atbalsts ir gūts Mazo kultūras un tūrisma projektu konkursā, ko organizē pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” un finansē Rēzeknes pilsētas dome.

 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Publicitātes fotoRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.