RTA students Rihards Karlsons dalās savā studiju pieredzē

Trešdiena, 25. augusts, 2021
Rihards Karlsons Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) studē tiesību zinātni. Jaunietis stāsta, kādēļ nolēmis studēt RTA un kāds viņam bijis aizvadītais attālinoto studiju gads.

Kādēļ nolēmi studēt RTA?

“Absolvējot vidusskolu, es tāpat kā daudzi citi jaunieši nezināju, ko darīt un kur doties tālāk. Izpētot visus variantus, nolēmu mācīties jurisprudenci. Tiesībām ir liela nozīme mūsu dzīvē, es vēlējos tās apgūt un izprast, lai nākotnē varētu palīdzēt pārējiem cilvēkiem, kuri nezina savas tiesības. Izvēlēties to, kur apgūšu šo studiju programmu, nebija viegli, jo bija daudz variantu.

Viens no būtiskākajiem aspektiem, kas man palīdzēja izvēlēties, bija attālums. Tas nozīmēja, ka man būs mazāks attālums, ko veikt, dodoties uz skolu, un rezultātā man būs daudz laika, ko varēšu izmantot, lai vairāk izglītotos. Izvēlēties RTA palīdzēja arī mani ģimenes locekļi, kuriem bija gūta pieredze saistība ar RTA, un tas arī mani motivēja izvēlēties un studēt tieši RTA.”

Kāds ir bijis attālināto studiju laiks?

“Šo jautājumu es varētu interpretēt kā jautājumu, kas ir vērsts tieši uz manu atbildību, jo studiju priekšmetu veiksmīga apgūšana ir pašsaprotama. Pieskaroties šai atbildībai, vēlētos sacīt, ka tā nav salīdzināma ar studiju gadu vēl pirms Covid-19. Šī atbildība ir citādāka – iepriekšējā gadā manu atbildību veidoja: liela ceļošana uz skolu un atpakaļ, nodarbību apmeklēšana, kā arī sevis uzturēšana man svešā pilsētā. Savukārt šis studiju gads bija citādāks, gribētos teikt – grūtāks. Daudzas no manām iepriekšējām atbildībām nebija aktuālas, bet vienlaicīgi parādījās jaunas atbildības, ar kurām es līdz šim nebiju saskāries tādā līmenī. Daži no piemēriem – literatūras trūkums; iekārtas problēmas, kas brīžiem apgrūtināja nodarbības procesu; kā arī motivācijas trūkums, ar ko es nebiju saskāries iepriekšējos gados.

Šī studiju gada garumā iemācījos adaptēties dažādās situācijās un izmantot daudzus paņēmienus, kas palīdzēja uzlabot manu studiju procesu.”

Kādēļ ieteiktu citiem studēt RTA?

“RTA ir ļoti laipni, izpalīdzīgi un draudzīgi docētāji. Te ir mazāks studentu skaits, kas bieži vien ļauj docētājiem individualizēt studiju procesu un padarīt to kvalitatīvāku un interaktīvāku, kas savukārt var uzlabot studiju procesu un padarīt studentu zināšanas labākas. Salīdzinoši ar skolām, kurās ir daudz vairāk studentu un šis mācību process kļūst mazāk interaktīvāks, vairākiem studentiem var rasties daudz jautājumu, uz kuriem docētājs nevarēs atbildēt liela studentu skaita dēļ.”

 

Un kādēļ Tu esi izvēlējies studēt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā? Ja izvēli par savu nākotnes profesiju vēl neesi veicis, tad ielūkojies RTA mājaslapā www.rta.lv.

 

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto no R. Karlsona personīgā arhīva

 

 

 

 

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.