RTA absolvente Māra Avišāne: “Ir jābūt atvērtam visam jaunajam”

Trešdiena, 14. jūlijs, 2021
Māra Avišāne Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bakalaura studiju programmu “Vides inženieris” absolvēja 2018. gadā, pēc tam nolēma turpināt studijas RTA maģistra studiju programmā “Vides aizsardzība”, kuru veiksmīgi šogad absolvēja.

Runājot par studiju laikiem, Māra visspilgtāk atceras bakalaura studijas: “Spilgtākās atmiņas, protams, ir no bakalaura studijām, jo mācības notika klātienē, bija arī ārpusstudiju aktivitātes. Pirmā ievadprakse bija trīs dienu laivošana pa ezeriem, ūdens analīžu veikšana, ēst gatavošana uz uguns, ļoti patika saliedēšanās starp kursabiedriem un docētājiem.” Māra atklāj, ka studiju laikā aktīvi piedalījusies ārpusstudiju aktivitātēs: “Spēlēju florbolu, pārstāvēju akadēmiju ar komandu Stipro skrējienā, piedalījos dažādās citās sportiskās aktivitātēs. Labākās atmiņas ir piedzīvotas, studējot vienu semestri Bulgārijā Erasmus+ programmā. “

Māra atzīst, ka pašlaik nestrādā savā profesijā, bet gan ir tirdzniecības atbalsta speciāliste SIA “Scandagra Latvia”, kas ir saistīts ar klientu apkalpošanu ofisā, kā arī veic atbalstu tirzniecības pārstāvjiem, strādājot ar programmu “AX Microsoft Dynamics”. Atbildot uz jautājumu, vai akadēmijā iegūtās zināšanas noder šobrīd, Māra saka: “Kolēģi vēršas pie manis ar vides problēmām saistītos jautājumos.”

Absolvente teic, ka, studējot RTA, var iegūt pozitīvas emocijas, jo būs iespēja studēt starp SAVĒJIEM, tiksi novērtēts un pamanīts, atļausies un uzdrīkstēsies darīt to, par ko iepriekš varbūt nebija drosmes pat iedomāties. Galvenais ir būt atvērtam visam jaunajam un nekautrēties jautāt. “Viss ir mūsu pašu rokās, tik jāatver pareizās durvis, un tās varbūt ir tieši Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas durvis!” saka Māra Avišāne.

Vairāk par RTA studiju programmu piedāvājumu lasiet www.rta.lv

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto no M.Avišānes personīgā arhīvaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.