RTA absolvente Diāna Žilinska-Ivanova: “Jaunieti, tas, kāds būsi rīt, ir atkarīgs no tavas šodienas!”

Otrdiena, 13. jūlijs, 2021
Diāna Žilinska-Ivanova šogad absolvēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) profesionālā bakalaura studiju programmu “Skolotājs” (studiju modulis “Latviešu valodas kā dzimtās valodas un kā svešvalodas skolotājs”).

Absolvente stāsta, ka studijas RTA bijis viņas kārtējais izaicinājums, jo sapratusi, ka dzīve ir mainīga un jāmainās tai līdzi. Jau skolas gados Diānai paredzēja, ka viņa būs skolotāja, bet līdz 18 gadu vecumam viņa tomēr vēl nevarēja saprast, kas īsti vēlas būt. Tāpēc absolvente izmēģināja savas prasmes un spējas dažādos izglītības virzienos un nolēma, ka valodas ir lielākā investīcija nākotnē: ”Tāpēc droši varu ieteikt skolu absolventiem – ja nezināt, kur studēt, studējiet valodas!”.

Atceroties studiju laikus, Diānai atmiņā palicis tas, cik latviešu valodas skolotāju komanda bijusi fascinējoša: “Visjaukākie bija ne vien profesionālie kolēģu ieteikumi un padomi, bet mūsu grupas WhatsApp čats, īpaši attālinātajā studiju procesā – dusmas, prieks, joki, padomi, mierinājums utt.”

Šobrīd absolvente Daugavpilī strādā par latviešu valodas un literatūras skolotāju. Viņa uzskata, ka RTA iegūtās zināšanas mūsdienās ir pieprasītas, inovatīvas un izzinošas. Profesore Sanita Martena kā studiju programmas moduļa vadītāja un citi cienījami lektori un vieslektori iedvesmoja absolventi ar savu prasmi būt mūsdienīgam un tālredzīgam savos skatījumos profesijā: “Bija lekcijas, kad sēdēju un baudīju ne vien lekcijas saturu, bet mācījos, kā ir jāpamato, kā ir jāizklāsta sava doma, kā ir jāmācās pateikt to, ko vēlos nodot tālāk, kā izdarīt tā, lai manu ideju pilnībā saprastu un pieņemtu. Visvairāk mani iedvesmoja profesores Sanitas Martenas idejas, profesionalitāte un prasme virzīt studentu savu ideju realizēšanā.”

Diāna Žilinska-Ivanova iesaka arī citiem studēt RTA: “Jaunieti, tas, kāds būsi rīt, ir atkarīgs no tavas šodienas! Ja lasi šo rakstu, tad jau esi RTA domubiedrs. Mēs katrs vēlamies, lai mūs dzird, lai saprot mūsu idejas, lai palīdz tās realizēt. RTA var kļūt par tavu sapņu realizēšanas sākumu, nesteidzies, padomā, ko vēlies dzīvē iegūt, sasniegt un arī dot! Izglītība ir daudzu noslēpumu atslēga. RTA tu gūsi to, ko vēlēsies iemācīties un izprast, sadarbosies ar profesionāļiem. Atceries, tikai no tevis ir atkarīgs, kādu spēsi sevi veidot! Nāc studēt vietā, kur iedvesmo, nāc studēt RTA!”

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto no D. Žilinskas personīgā arhīvaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.