RTA absolvente Amalda Margita Kručena dalās savā studiju laika stāstā

Pirmdiena, 12. jūlijs, 2021
Amalda Margita Kručena šogad absolvēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) profesionālā bakalaura studiju programmu “Programmēšanas inženieris”.

Amalda nolēma studēt RTA, jo bija absolvējusi Rēzeknes tehnikumu, kas savukārt deva papildpunktus, stājoties studēt akadēmijā. Studēšana RTA arī bija labākais variants, kur turpināt studijas, jo Rēzeknē jau bija aizvadīti četri mācību gadi. Tāpat Amalda Margita uzsver, ka svarīgi bijis tas, ka RTA varēja studēt studiju programmā, kas ļāva iegūt augstāku grādu tieši programmēšanā, jo tehnikumā absolvente pabeidza programmēšanas tehniķus.

Runājot par studiju laiku, Amalda stāsta: “Mācoties RTA, atradu darbu IT nozarē un paralēli studijām uzsāku strādāt. Tieši tāpēc aktīvi iesaistīties RTA ārpusstudiju aktivitātēs īsti nebija laika. Docētāji bija atsaucīgi, tādēļ apvienot studijas ar darbu nebija problēmu.” Absolvente stāsta, ka paralēli studijām attālināti uzsākusi darbu Rīgā, kur sākumā darbs bijis uz pusslodzi un darāmie darbi nebijuši lieli, piemēram, mājaslapu dizaina labojumi vai citu kļūdu novēršana. Laika gaitā, pateicoties iegūtajai pieredzei un zināšanām RTA, Amaldai Margitai tika uzticēti lielāki projekti.  

Absolvente stāsta: “Līdz studiju beigām, pateicoties pieredzei un zināšanām, lielo bakalaura praksi sāku jaunā uzņēmumā “CUBE System”, kur arī pašlaik strādāju. Darbs joprojām ir saistīts ar mājaslapām. Iegūtās zināšanas RTA ir kā pamats, kas ļauj ātrāk apgūt jaunas lietas un dod pārliecību par saviem spēkiem un ticību sev, jo ir kā stūrakmens, pie kura atgriezties brīžos, kad liekas, ka neko nezini.”

Amalda Margita aicina arī citus jauniešus studēt RTA, jo te studiju grafiks ir viegli saskaņojams ar darbu, ikdienas plānā var viegli ietilpināt pusslodzes darbu paralēli mācībām. Un tas ir svarīgi, jo, studējot augstskolā, vairs negribas paļauties uz vecākiem, bet gribas patstāvīgi dzīvot un pelnīt. Tāpat jauniete uzsver, ka RTA ir iespējams savas zināšanas pilnveidot arī prakšu laikā: “Tas ir labs pamats jauniem iesācējiem, kas nav nākuši no tehnikuma ar iepriekšējām zināšanām. Protams, liels pluss ir Erasmus+ programma, kurā piedalījos arī es. Divu mēnešu ilgā prakse Turcijā man bija liels piedzīvojums un pieredze.”

Izvēlies studijas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā arī Tu! Vairāk informācijas: www.rta.lv.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto no A. M. Kručenas personīgā arhīva

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.