Inga Kaļva-Miņina gūst panākumus Pētera Jurciņa piemiņai veltītajā Jauno literātu konkursā

Pirmdiena, 5. jūlijs, 2021
29. jūnijā Rēzeknes novada Rogovkā notika tradicionālais pasākums “Pīterdīna Rogovkā”, kura laikā tika apbalvoti Jauno literātu konkursa uzvarētāji. Laureātu vidū dzejas nominācijā godināta tika Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste Inga Kaļva-Miņina, kura saņēma 100 eiro naudas balvu no Nautrēnu pagasta pārvaldes.

Maija sākumā Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta pārvalde bija izsludinājusi Jauno literātu konkursu, godinot izcilā novadnieka, dzejnieka Pētera Jurciņa piemiņu. Konkursā varēja piedalīties ikviens, kurš uzrakstījis nolikumam atbilstošu, vēl nepublicētu darbu latgaliski. Darbi tika vērtēti piecās nominācijās: dzeja, proza, skečs vai viencēliens, bērnu literatūra un latgalisko vērtību atklāšana jebkura daiļliteratūras žanra darbā.

“Tā kā rakstu dzeju un man ļoti patīk piedalīties dažādās radošās aktivitātēs, tad nolēmu piedalīties šajā konkursā. Nosūtīju deviņus pavisam nesen uzrakstītus dzejoļus latgaliski,” stāsta Inga. “Protams, bija patiess prieks, ka manus iesūtītos darbus žūrija tik atzinīgi novērtēja. Es uzvarēju dzejas nominācijā un ieguvu naudas balvu – 100 eiro.”

Inga ir RTA absolvente, un studiju laikā gūtās zināšanas (RTA iegūti trīs maģistra grādi – filoloģijā, pedagoģijā un komunikācijas zinātnē) viņai lieti noder gan darbā, gan arī iesaistoties dažādos radošos notikumos. “Man patīk rakstīt dzeju un prozu, tikai ne vienmēr izdodas atrast laiku, ko atlicināt šai radošajai nodarbei. Prieks, ka kopš pērnā gada esmu Austrumlatvijas literārās akadēmijas dalībniece, un arī šīs nodarbības iedvesmo un pamudina vairāk rakstīt,” saka Inga.

Uz jautājumu, vai arī citiem ieteiktu piedalīties līdzīgos konkursos, Inga atbild apstiprinoši un saka: “Dalība šādos konkursos rosina radoši izpausties, stimulē beidzot pabeigt iesāktos darbus. Turklāt vienmēr ir interesanti uzzināt, kā tiks novērtēts tavs radošais veikums. Man pašai ļoti patīk piedalīties dažādos literāros konkursos, un, protams, ir prieks, kad tiek saņemta arī atzinība.”

Jauno literātu konkursā, kas veltīts Pēterim Jurciņam, Inga bija piedalījusies arī 2017.gadā, kad viņas dzeja tika novērtēta ar godpilno 3. vietu un 50 eiro naudas balvu. Savukārt 2019. gadā dzejnieces Velgas Kriles vārdam veltītajā dzejas autoru – iesācēju konkursā “Tu arī mani spēsi izpildīt” Inga ieguva godpilno 2. vietu.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto no I. Kaļvas-Miņinas personīgā arhīvaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.