Aizrauj izaicinājumiem piepildīti projekti būvniecības nozarē

Trešdiena, 30. jūnijs, 2021
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) absolvents Gundars Igaunis ir pārliecināts, ka augstākā izglītība ir katra nākotnes pamats, kas palīdzēs īstenot iecerētos mērķus. Pateicoties studijām RTA, Gundars veiksmīgi darbojas būvniecības nozarē.

2017.gadā G. Igaunis absolvēja RTA būvniecības studiju programmu. Uz jautājumu, kāpēc izvēlējies studēt RTA, viņš teic, ka viens no galvenajiem iemesliem bijis tas, ka akadēmija atrodas Rēzeknē, tāpat nozīmīga loma esot bijusi jaunuzbūvētajai Inženieru fakultātei. “Raudzījos  uz to kā uz inovācijām bagātu vietu, kurā var apgūt fundamentālas zināšanas, kas ļaus pašam izcelties starp pārējiem kolēģiem izvēlētajā profesijā,” saka absolvents.

Gundars atzīst, ka studiju programmas izvēle nebija nejauša, jo viņam jau no mazotnes paticis kopā ar tēvu plānot, analizēt un realizēt savas būvniecības idejas: “Vidusskolas laikā sākās reālā būvobjektu pieredze kā palīgstrādniekam, vēlāk kā brigādes vadītājam, tā bija smaga un izaicinājumiem bagāta darba pieredze. Tuvojoties vidusskolas absolvēšanai, sevi redzēju būvniecības  nozarē, kurā nepieciešamas ne tikai zināšanas, bet arī loģiskā domāšana, protams, arī darba pieredze. Rezultātā pieņēmu  loģisku lēmumu un devos studēt būvniecību.”   

Runājot par pirmajiem studiju mirkļiem, kas palikuši atmiņā, Gundars stāsta: “Iespaidīgi – ienākot iekšā akadēmijā, tas bija kaut kas jauns gan no zināšanu, gan no dizaina un arhitektūras viedokļa. Runājot tieši par Inženieru fakultāti, noteikti liels ieguvums ir tas, ka elektrotīkli, kas piestiprināti pie sienām un griestiem, ļauj saprast dažādos komunikāciju veidus, pētīt tos jau no pirmās dienas. Ja runājam par studijām, tad noteikti jāuzsver draudzīgais kolektīvs, zinošie un atvērtie pasniedzēji.”

Pēc RTA absolvēšanas Gundars devās uz Rīgu, kur sāka strādāt Austrijas kompānijā “Doka” par projektu inženieri (viņa pienākumos bija betona veidņu sistēmu aprēķināšana, projektēšana un klientu konsultācijas), vēlāk šajā kompānijā izmēģināja spēkus tirdzniecības jomā. Pēc tam kā būvdarbu vadītāja palīgs uzsāka strādāt tiltu un tuneļu būvniecības kompānijā SIA “TILTS”, gūstot nozīmīgu pieredzi, un šobrīd Gundars jau ir Rīgas HES darbu un projektu vadītājs, kur veic betona konstrukciju atjaunošanu virs un zem ūdens zonā. Kā pats saka, tad tas ir “atkal kaut kas jauns, izaicinājumiem pilns projekts”.

Ja arī Tevi interesē pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma “Būvniecība”, tad vairāk informācijas par šo studiju programmu meklē www.rta.lv.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto no Gundara Igauņa personīgā arhīvaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.