Azartiskā gaisotnē aizvadītas orientēšanās sacensības “KROKA 2021”

Pirmdiena, 21. jūnijs, 2021
19. jūnijā Rēzeknē norisinājās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Studējošo padomes (SP) rīkotās orientēšanās sacensības “KROKA 2021”.

Valstī noteikto epidemioloģisko prasību dēļ šogad pasākums norisinājās mazliet citādākā formā, nekā ierasts, – kartes vietā dalībnieki saņēma 17 kontrolpunktu aprakstus, savukārt visi uzdevumi bija veicami attālināti.

Katra kontrolpunkta apraksts bija kā mīkla, kas, izmantojot savas zināšanas vai interneta resursus, bija jāatmin, lai uzzinātu kontrolpunkta atrašanās vietu. Dalībnieku komandām bija jādodas uz tādām vietām kā Latgales vēstniecība “GORS”, Rēzeknes Zaļā sinagoga, Olimpiskais centrs “Rēzekne”, piemineklis “Latgales kongresam – 100”, kā arī citām sabiedrībā zināmām vietām un nozīmīgiem apskates objektiem.

Nonākot kontrolpunktos, dalībniekiem bija jāizpilda kāds no organizatoru sagatavotajiem uzdevumiem – visos kontrolpunktos bija jānofotografējas tā, lai fonā būtu redzams objekts vai tā raksturīgākās iezīmes, dažos kontrolpunktos dalībnieki filmēja video, savukārt trīs kontrolpunktos komandas pildīja “Kahoot!” testus par dažādām tēmām.

Sacensībās piedalījās trīs komandas, kuras veiksmīgi tika galā ar uzdevumiem, taču jāpiebilst, ka neviena komanda neizpildīja visus uzdevumus pilnīgi precīzi, jo dažus no kontrolpunktiem pareizi atrast neizdevās nevienam.

Sākotnēji organizatori nebija plānojuši ņemt vērā sacensībās pavadīto laiku, taču sacensība izrādījās spraiga un uzvarētāju noteikšanai laiks tomēr tika ņemts vērā. 3. vietu kopvērtējumā un balvu no RTA SP izcīnīja komanda “Chain Smokers”. Šī komanda (kā aktīvāko foto autori) ieguva balvu arī no Rēzeknes pilsētas domes. 2. vietu kopvērtējumā un balvu no RTA SP ieguva komanda “Adam! *vine*”, kas saņēma balvas arī no pasākuma atbalstītājiem. Par visvairāk pareizi atrastajiem kontrolpunktiem komanda ieguva balvu no pasākuma atbalstītāja SK “SPĀKS”, savukārt no atbalstītāja “KUUP COFFEE” – kā visizturīgākā komanda, jo sacensībās pavadītais laiks sasniedza 6 stundas un 22 minūtes, kas šādos karstos laikapstākļos ir tiešām pārsteidzoši. Savukārt 1. vietu un balvu no RTA SP ieguva komanda “Ātras, bet žēlastīgas”, kas sacensībās pavadīja vismazāk laika, vien 1 stundu un 54 minūtes, ļaujot komandai iegūt 1. vietu. Komanda ieguva balvas arī no trim pasākuma atbalstītājiem: “IGGI bārs & karbonādes”, “Rēzeknes Ausmeņa kebabs” un “Storent”. Šīs balvas komanda nopelnīja, pateicoties savām zināšanām, ātrumam un veiksmei, – komanda ieguva visvairāk punktu visos “Kahoot!” testos. Savukārt balvas no pasākuma atbalstītāja “CIRCLE K” ieguva visas godalgoto vietu ieguvēju komandas.

Pēc pasākuma ar savām domām par sacensībās piedzīvoto dalījās komandas “Ātras, bet žēlastīgas” dalībniece Elīna, kura ar savu komandas biedreni visu sacensību distanci veica skrienot. “Šodienas laikapstākļi noteikti lutina, ja sēdi ūdenī. Skriet? Pasmagi! It īpaši tālie kontrolpunkti,” atbildot uz jautājumu, vai bija viegli piedalīties šajās sacensībās, teica Elīna, sakot paldies “IGGI bārs & karbonādes” par iespēju veldzēt slāpes, nonākot kontrolpunktā. “Es teiktu, ka pāris formulējumi par objektiem mūs maldināja ilgi, un daži, kā izrādās, līdz pat finišam! Sarežģīti noteikti bija tas, ka jāpaskatās arī uzdevums, ka viss nav tikai foto, un tāpēc ir jāatver fails un jāmeklē,” teica Elīna. Kopumā pasākums viņai patika, tika uzzināti arī jauni fakti, kas, pēc dalībnieces domām, šādā pasākumā ir svarīgi. Tāpat Elīnai ir prieks, ka šī tradīcija joprojām turpinās un sacensības tiek rīkotas. Dalībniece izteicās, ka ir interesanti būt “abās pusēs” – gan organizēt pasākumu, gan piedalīties un pārliecināties par to, ka Rēzekne nav nemaz tik maza!

Savukārt, vaicājot pasākuma rīkotāju viedokli, kāds no organizatoriem izteicās, ka pasākuma rīkošana ir bijusi interesanta, jo šogad tā formāts ir bijis citādāks. Protams, esot mazliet skumji par salīdzinoši nelielo atsaucību, ko organizatoriem ir grūti izskaidrot. Taču ir prieks par to, ka pasākums tomēr notika, kā arī gandarījums par padarīto darbu, kas ieguldīts, lai pasākums varētu notikt.

Organizatori cer, ka tradīcija turpināsies, cilvēku atsaucība nākotnē pieaugs un pasākums turpinās pastāvēt, kā arī saka lielu paldies visiem atbalstītājiem un, protams, pasākuma dalībniekiem.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto no dalībnieku personīgā arhīvaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA privātuma paziņojums.