Natālijas Brokānes jaunā tērpu kolekcija izceļ sievietes sievišķību

Trešdiena, 26. maijs, 2021
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) vieslektore Natālija Brokāne ir radījusi jaunu tērpu kolekciju, kas ir turpinājums viņas kvalifikācijas darbā radītajai tērpu kolekcijai “BAUHAUS INSPIRED”.

“Šo tērpu kolekciju nosauktu par “sievišķīgu Bauhausu”. Izpētot jaunās tendences pasaulē un apvienojot tās ar pašas gaumi un mīlestību pret interjeru un arhitektūru, tapa šī jaunā kolekcija,” stāsta apģērbu dizainere. “Vienreiz pamēģinot radīt tērpus, nav iespējams apstāties, gribas pamēģināt radīt vēl un vēl, tikai šoreiz parādīju nedaudz sievišķīgāku un vasarīgāku sevi.”

Kā atklāj Natālija, tad viņas jaunā tērpu kolekcija ir balstīta uz kontrastiem: “Līdzīgi kā manas pilsētas Rēzeknes Latgales vēstniecības GORS arhitektūra satiekas ar upes dabas skatiem, tā arī manās kleitās taisnās formas un ģeometriskie tēli satiekas ar puķaino audumu un apburošo sarkano krāsu. Visam pamatā ir sievietes tēls – vienkāršas formas un bagātīgs dabisks lins izceļ sievietes sievišķību. Kolekcijas kleitu brīvais siluets un ģeometriskās formas ļauj sievietei justies brīvi un komfortabli, kleitas neierobežo kustību un ļauj izbaudīt gan dienas ritmu, gan vakara burvestību. Sieviete, kas izvēlas šos tērpus, ir mūsdienīga un gracioza, tāda, kas paliek atmiņā…”

Tērpu kolekcija tapa apmēram četru mēnešu laikā. “Paldies talantīgajai RTA vieslektorei ar zelta rokām – Viviannai Bulindžai, kura man ļoti palīdzēja, lai kolekcija no ieceres, kas redzama uz papīra, tagad būtu aplūkojama visiem. Paldies IK “Skaistums S” par matu aksesuāriem, kas ir pieskaņoti kolekcijas kleitām un bagātina kopējo tēlu. Paldies arī skaistajām modelēm – manai talantīgajai studentei no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un viņas draudzenēm!” saka Natālija, atzīstot, ka ir liels prieks un gandarījums par paveikto darbu.

Natālija ir absolvējusi trīs RTA profesionālās studiju programmas, iegūstot bakalaura grādu interjera dizainā, maģistra grādu dizainā, kā arī izstrādājumu, apģērbu projektētāja kvalifikāciju. RTA studentiem viņa māca zīmēšanu un gleznošanu. Ja arī Tu savu nākotni vēlies saistīt ar radošo sfēru, tad izvēlies studēt RTA! Vairāk informācijas par studiju programmām: www.rta.lv.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Kristinas Babahinas foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.