Piešķirts finansējums divu RTA projektu īstenošanai

Trešdiena, 12. maijs, 2021
Latgales reģiona attīstības aģentūrā ir noslēgusies „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Latgales kultūras programmas 2021” projektu konkursam iesniegto projektu izvērtēšana. Arī divi Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) iesniegtie projekti ir guvuši finansiālu atbalstu.

Iesniegtos projektus vērtēja Ekspertu komisija, un rezultātus apstiprināja Valsts Kultūrkapitāla fonda padome. No saņemtajiem 142 projektu pieteikumiem, finansējums tika piešķirts 71 projektam par kopējo summu 155 150.00 eiro. Latgales reģiona attīstības aģentūras administrētās “Latgales kultūras programmas 2021” finansiāls atbalsts ir piešķirts arī diviem RTA projektiem:

* lasāmgrāmata latgaliešu valodā “Burtu vuoceleite” – EUR 695.00 (grāmatas īstenošanā apvienojušās divas RTA absolventes – grafiskā dizainere Ieva Širiņa un dzejniece Ineta Atpile-Jugane. “Burtu vuoceleite” ir RTA profesionālā maģistra studiju programmas “Dizains” absolventes I. Širiņas izlolota ideja, kas realizēta viņas maģistra darba laikā (maģistra darba vadītāja – asociētā profesore Aina Strode));

* mākslas albums “Akvarelists Vladislavs Paurs” – EUR 4500.00 (izdevums ir tapis RTA profesionālā maģistra studiju programmas “Dizains” absolventei Zaigai Protizānei, kura kopā ar  maģistra darba vadītāju docenti Diānu Apeli izstrādāja aktuālajām grafikas dizaina tendencēm atbilstošu, poligrāfiski augstvērtīgu izdevumu “Akvarelists Vladislavs Paurs”).

Priecājamies, ka RTA pārstāvju radošās idejas ir guvušas finansiālu atbalstu un tiks realizētas, lai nonāktu pie lasītājiem un mākslas cienītājiem jau taustāmā formātā – kā grāmata un mākslas albums.

Projekti tika sagatavoti ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Izglītības, valodu un dizaina fakultātes un Reģionālistikas zinātniskā institūta finansiālo atbalstu.

Projekti tiks realizēti ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un AS “Latvijas valsts meži” finansiālo atbalstu.

 

    

Šie projekti tiks realizēti ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un AS “Latvijas valsts meži” finansiālo atbalstu.

 

Rakstu sagatavoja Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto no izdevuma “Akvarelists Vladislavs Paurs”Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.