RTA studentes gūst panākumus Pleskavas Dizaina festivālā

Trešdiena, 28. aprīlis, 2021
No 16. līdz 18. aprīlim Pleskavā (Krievija) notika 7. starptautiskais Pleskavas dizaina festivāls “Pskov Design Festival” (PDF). Pasākuma galvenais mērķis ir sniegt ikvienam iespēju radoši izpausties, demonstrēt un realizēt savas dizaina ambīcijas, kā arī nodibināt jaunus kontaktus profesionālajā vidē.

Šī gada festivāla tēma “Ierobežojumi” izvēlēta Covid-19 infekcijas ietekmē. Organizatori  norāda, ka “mūsu ikdiena gluži negaidot ir mainījusies. Mēs esam nokļuvuši pašizolācijas un ierobežojumu varā.  Vieniem tas ir trauksmains un pārdzīvojumu pilns laiks, citiem – meklējumu un radošuma laiks. Kādas iespējas paveras ierobežojumu laikā?”

Festivāla ietvaros rīkotajā plakātu konkursā, kura profesionālajā žūrijā tika iekļauta arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) docente, programmas “Interjera dizains” direktore Diāna Apele, godalgotas vietas ieguva divas RTA studentes - maģistra programmas “Dizains” studente Valentīna Siņakova izcīnīja 2. vietu ar darbu “Mans ienaidnieks” un Santa Katķeviča - laureāta diplomu (4. vietu) ar darbu “Ierobežojumi 1”. Konkursa finālā iekļuva, kā arī kopā ar uzvarētājām starptautiskā plakātu izstādē Pleskavā piedalījās Baiba Ūzulnika, Gita Līpenīte-Čudarāne, Aivija Gritāne un Ričards Roberts Laganovskis.

Apsveicam Valentīnu un Santu ar sasniegto un novēlam vēl daudz radošu ideju.

 

Izolde Aņiskoviča,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciālisteRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.