RTA komanda gūst panākumus biznesa plānu konkursā

Pirmdiena, 19. aprīlis, 2021
14. aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studenti Dina Soma un Sandis Proms starptautiskā zinātniskā kongresa “Society of Ambient Intelligence 2021” laikā piedalījās biznesa plānu konkursā un ieguva 2. vietu.

Kongress norisinājās no 12. līdz 16. aprīlim, pulcējot vairāk nekā 600 dalībniekus. RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultāte ir viens kongresa organizatoriem, un konkursa žūrijas sastāvā bija iekļauta arī RTA lektore Daina Znotiņa.

Kongresa laikā notika zinātnisko pētījumu prezentācijas, zinātniskās diskusijas, studentu zinātniskā konference, studentu biznesa plānu konkurss, kurā, pārstāvot deviņas augstskolas, piedalījās 16 komandas no Latvijas, Ukrainas un Uzbekistānas. Ņemot vērā epidemioloģiskos ierobežojumus saistībā ar Covid-19 infekciju, šogad pasākums aizritēja tiešsaistes formātā.

Savos iespaidos par dalību konkursā dalās RTA students Sandis Proms: “Zinātniskā kongresa biznesa projektu konkursā piedalījos jau otro reizi. Pirmo reizi tajā piedalījos pirms diviem gadiem ar ideju par ātro darbu sludinājumu servisu Latvijā. Tad kongress norisinājās klātienē Čenstohovas pilsētā Polijā.

Šogad kopā ar Dinu prezentējām savu biznesa ideju “TeachHelp”. Tā ir vietne/mājaslapa, kas paredzēta skolotājiem un docētājiem no jebkuras izglītības iestādes. Vietnē ir apkopota informācija par interneta resursos pieejamajiem rīkiem, ko skolotājs var izmantot, komunicējot, vadot nodarbības ar skolēniem vai studentiem. Šis rīks ļautu skolotājiem ātri un ērti piekļūt informācijai, kas būtu pieejama vienā mājaslapā. Kā papildu rīks, izmantojot “TeachHelp”, būtu asistents skolotājam, kas ļautu veidot kvalitatīvu tiešsaistes lekciju/stundu saturu, kurā programma palīdz plānot un veidot mācāmo saturu, lai vairāk piesaistītu jauniešu uzmanību. Kā trešais rīks vietnē ir lietotājiem pieejamais forums, kur izglītības iestādes var apspriest radušās problēmas vai kādu nozīmīgu ar izglītību saistītu tēmu.

Salīdzinot šī gada kongresu ar iepriekšējo, jāsaka, ka darbu kvalitāte un ideju unikalitāte ir ļoti augusi. Šogad par godalgotajām vietām bija tiešām ļoti sīva konkurence.” 

Ikviena panākuma pamatā ir smags un neatlaidīgs darbs, ko apliecina arī Sanda sacītais, ka, “lai piedalītos zinātniskajā kongresā, mēs rakstījām apjomīgu biznesa plānu angļu valodā un sagatavojām prezentāciju”.

Studenti ir apmierināti ar veikumu un pateicas visiem atbalstītājiem: “Esam ļoti gandarīti par padarīto darbu un rezultātu. Milzīgu paldies sakām mūsu biznesa plāna mentorei Dainai Znotiņai un Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekānei Ilutai Arbidānei par atbalstu! Tāpat arī paldies RTA par iespēju piedalīties šāda veida pasākumā, kurā studenti var gūt lielisku pieredzi, jaunus kontaktus un prezentēt savu darbu starptautiskā mērogā. Esam ļoti apmierināti un gaidīsim nākamos biznesa projektu konkursus!”

RTA lepojas un sveic studentus Dinu un Sandi ar sasniegumiem, un pateicas lektorei Dainai Znotiņai par komandas sagatavošanu dalībai konkursā.

 

Izolde Aņiskoviča,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Foto: Ekrānšāviņš no FacebookRēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.