Studijas RTA palīdzēja atrast nišu, kurā veiksmīgi darboties

Trešdiena, 31. marts, 2021
Sandra Zāģere šogad absolvēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu “Apģērbu dizains un tehnoloģija”, un tieši studiju laiks, kā viņa atzīst, ļāva saprast, kādu konkrētu nišu vajag izvēlēties, lai veiksmīgi darbotos.

“Mana mamma, kura arī šuj un kā individuālais komersants strādā jau ļoti daudzus gadus, stāstīja, ka ļoti bieži esot jāpārtaisa dažādi formas apģērbi. Nolēmu, ka es varētu šūt formas apģērbus, bet tādus, kas ir, kā es saku, vieglie formas tērpi, proti, nav virsjakas, kombinezoni u.tml.,” stāsta RTA absolvente, kuras kvalifikācijas darba tēma bija “Viesu nama “Zaļā sala” vizuālās identitātes dizains formas apģērbā”. Runājot par radošā darba procesu, Sandra atklāj, ka viņai idejas pašas atnāk: “Man ir konkrēts uzņēmums, es redzu logo, viņu mājaslapu, skatos uz to, un pēkšņi rodas dažādas idejas – kā bildītes acu priekšā, un es redzu, vizualizēju, kā cilvēks varētu izskatīties formas apģērbā.”

Sandra atzīst, ka ir atradusi savu nišu, kurā veiksmīgi darboties. Maijā apritēs četri gadi, kopš Rēzeknes novadā darbojas viņas dibinātais uzņēmums – IK “Skaistums S”, kura piedāvāto pakalpojumu klāstā ir gan pilna formas tērpu šūšana, gan logo, tekstu izšūšana uz apģērbiem, suvenīru un mīksto rotaļlietu izgatavošana, arī apģērbu labošana, šobrīd arī sejas masku šūšana. Viņas uzņēmums pagājušajā gadā iekļuva konkursa “Rēzeknes novada uzņēmums 2019” nominantu vidū kategorijā “Gada jaunais uzņēmums”. Sandras veikumu var aplūkot Facebook lapā “Skaistums S”, tur var arī sazināties ar pašu meistari un veikt pasūtījumu.

RTA absolvente aicina arī citus, kuriem tuva ir radošā pasaule, vēlme darboties apģērbu dizaina jomā, uzsākt studijas pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā “Apģērbu dizains un tehnoloģija”. “Zināju, ka gribu strādāt šajā nozarē, bet sapratu arī to, ka nevar aptvert visu – šūt apģērbu bērniem, šūt apģērbus vīriešiem u.tml., ir jāizvēlas viens konkrēts virziens. Protams, turpmāk strādājot, apģērbu sortimentu var arī paplašināt. Studijas palīdzēja izvēlēties konkrētu nišu, papildināt zināšanas, ļāva realizēt savas ieceres jau studiju procesā un pavirzīja mani uz priekšu, ļaujot noticēt saviem spēkiem un idejām,” saka Sandra.

Vairāk informācijas par studiju programmu “Apģērbu dizains un tehnoloģija” var iegūt mājaslapā www.rta.lv.

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

 

Natālijas Brokānes foto

 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija © Atbrīvošanas aleja 115, Rēzekne, Latvija. Tālrunis: 28325368; RTA paziņojums par personas datu apstrādi.